Kolejki po bilety na mecz Lecha z Lechią. Padnie rekord frekwencji?

Ostatnie dobre wyniki Lecha Poznań spowodowały, że zainteresowanie niedzielnym meczem z Lechią Gdańsk jest spore. Wiele wskazuje na to, że padnie frekwencyjny rekord w tym roku.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Ten rekord nie jest wyśrubowany - w tym roku najwięcej kibiców pojawiło się na meczu Lecha ze Śląskiem Wrocław 25 marca. Na Bułgarską pofatygowało się wówczas ok. 17 tys. widzów. Dwa razy więcej kibiców obejrzało na poznańskim stadionie jesienny mecz z Legią Warszawa. Sięgająca 35 tys. widzów frekwencja na tym spotkaniu to rekord tego sezonu.

Meczu z Lechią nie obejrzy zapewne aż tylu widzów, ale dobrnięcie do liczby 20 tys. i pobicie tegorocznego rekordu jest całkiem prawdopodobne. W środę przed południem przed sklepem przy ul. Ratajczaka w Poznaniu - to jeden z punktów sprzedaży biletów na mecze Lecha - trzeba było stać w kilkunastoosobowej kolejce po bilet. Tam też sprzedawane są bilety na wyjazdowy mecz z Legią Warszawa w następny weekend.

Stowarzyszenie Wiara Lecha apeluje, by kibice którzy przyjdą na mecz z Lechią i usiądą na piętrze stadionu przy ul. Bułgarskiej ubrali się na niebiesko, zaś Ci na parterze - na biało. To element ich akcji "Niebiesko-biały stadion".

Mecz Lecha z Lechią rozpocznie się w niedzielę o godz. 14.30