Ruch Chorzów w finale Pucharu Polski. Co to oznacza dla Lecha?

Awans Ruchu Chorzów do finału Pucharu Polski to dobra wiadomość dla Lecha Poznań. Oznacza bowiem, że by zagrać w przyszłym sezonie w europejskich pucharach, w lidze prawdopodobnie nie trzeba być na podium. Wystarczy do tego czwarte miejsce, do którego Lech traci w tej chwili trzy punkty.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Polska wciąż ma do obsadzenia cztery miejsca w europejskich pucharach: jedno w eliminacjach Ligi Mistrzów dla mistrza Polski i trzy w eliminacjach Ligi Europejskiej dla zdobywcy Pucharu Polski, wicemistrza kraju i trzeciej drużyny w lidze. Nie zmieniły tego ani dobre występy w Lidze Europejskiej Wisły i Legii w tym sezonie, ani Lecha w poprzednim.

Z punktu widzenia Lecha, idealny finał Pucharu Polski to taki mecz, w którym Ruch zmierzy się z Legią Warszawa. Ruch już w finale jest - we wtorek po rzutach karnych wyeliminował Wisłę Kraków. Legia w środę w drugim półfinale zagra z Arką Gdynia i jest murowanym faworytem do awansu - gra u siebie, a w Gdyni wygrała 2:1. Jeśli awansuje, niemal na pewno udział w eliminacjach do Ligi Europejskiej da czwarte miejsce w lidze. Będzie tak przy założeniu, że Legia i Ruch znajdą się też na podium w lidze - co w przypadku Legii jest niemal pewne, zaś w przypadku Ruchu bardzo prawdopodobne.

Lech po remisie w Kielcach z Koroną jest szósty, ale do czwartej Korony traci tylko trzy punkty, zaś do piątej Polonii Warszawa - dwa. Polonia będzie jeszcze rywalem Kolejorza w meczu w Poznaniu, Lecha czeka też wyjazd do Warszawy na mecz z Legią. Z Legią też zmierzy się jeszcze Korona - i to w ostatniej kolejce, w Warszawie.

Jest szansa na to, że emocje związane z awansem Lecha do europejskich pucharów będą nam towarzyszyć do ostatniej kolejki.