Waszym zdaniem: Franciszek Smuda był najlepszym trenerem Lecha ostatnich lat

Tak wynika z sondy, którą rozpisaliśmy na naszym serwisie POZNAN.SPORT.PL. Na pytanie: Kto był najlepszym trenerem Lecha Poznań ostatnich lat aż połowa pytanych wskazała obecnego selekcjonera kadry Polski
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Franciszek Smuda pracował w Lechu Poznań w latach 2006-2009. Nigdy nie został z nim mistrzem Polski, ale sięgnął po Puchar Polski w 2009 roku i grał w europejskich pucharach. Wyszedł z grupy Pucharu UEFA kosztem Feyenoordu Rotterdam i AS Nancy. Jak widać, do dziś wielu kibiców ocenia pozytywnie okres jego pracy w Kolejorzu - pewnie ze względu na waleczny charakter, jaki nadał poznańskiej drużynie.

Aż 50 procent naszych respondentów wskazuje na Franciszka Smudę jako na najlepszego trenera Lecha ostatnich lat. 29 procent natomiast uznaje, że najlepszy był Jacek Zieliński, który dał Kolejorzowi pierwszy od 17 lat tytuł mistrza kraju w 2010 roku.

10 procent ankietowanych wskazuje na Czesława Michniewicza, a zaledwie 5 procent widzi numer jeden w Jose Bakero. Jeszcze dalej są trenerzy z wcześniejszych lat: Bogusław Baniak, Libor Pala i Adam Topolski.

Mariusz Rumak jeszcze nie jest ujęty w zestawieniu.

Wszystkim uczestnikom sondy serdecznie dziękujemy za głosy i zapraszamy do naszych kolejnych ankiet.Patryk Wolski i inni debiutanci w Lechu Poznań


Czy Lech Poznań awansuje do europejskich pucharów w tym sezonie?