Losy poznańskiego Lecha zdecydują się w Wielkanoc?

Po ostatniej kolejce spotkań ekstraklasy Lech Poznań nadal jest w grze o miejsce w europejskich pucharach. Wiele zależeć będzie od najbliższego spotkania, z Koroną w Kielcach. Może nawet ... wszystko
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

To może być bardzo ważna Wielkanoc dla poznańskiego Lecha i jego kibiców. Po ostatniej kolejce tabela ułożyła się w taki sposób, iż poniedziałkowy mecz z Koroną w Kielcach może zadecydować o tym, czy Kolejorz zagra w europejskich pucharach, czy nie.

Wyniki zakończonej wczoraj wieczorem kolejki znów były bowiem korzystne dla lechitów. Polonia Warszawa zatrzymała wrocławski Śląsk, Górnik Zabrze odebrał punkty Koronie Kielce, a Wisła Kraków i Legia Warszawa podzieliły się remisem. Przy wygranej Lecha z Cracovią Kraków 3:1 oznacza to, że poznaniacy wciąż liczą się w walce o puchary, a walka ta wchodzi w decydująca fazę.

W tej sytuacji, jaką mamy w tabeli stawka najbliższego pojedynku piłkarzy Mariusza Rumaka w Kielcach staje się wyjątkowo duża. Wygrana z Koroną w wielkanocny poniedziałek może dać Lechowi ostateczny argument w ubieganiu się o upragniony start w Lidze Europejskiej. Przegrana może drogę do Europy zamknąć na dobre.

Kolejorz zwycięstwem w Kielcach jest bowiem w stanie dogonić i wyprzedzić lepszym bilansem gier bezpośrednią konkurentkę, jaką jest Korona. Na dodatek kolejni rywale mają dość trudne mecze - Polonia Warszawa trenera Czesława Michniewicza gra w Zabrzu z rewelacyjnym tej wiosny Górnikiem, a Ruch Chorzów mierzy się z Legią w Warszawie. Przy kolejnym dobrym układzie wyników wielkanocnej kolejki lechici mogą na dobre wejść do puli drużyn, które walczą o europejski start.

Pamiętajmy bowiem, że kolejną zmienną jest Puchar Polski, którego pierwsze mecze półfinałowe odbędą się już dziś. W stawce drużyn walczących o to trofeum są aż dwie ekipy wyprzedzające lechitów - Legia Warszawa i Ruch Chorzów. Mogą spotkać się w finale, a wtedy nawet czwarte miejsce w lidze dawałoby awans do pucharów.

A na tym czwartym miejscu jest w tej chwili... Korona, którą Lech ma w zasięgu trzech punktów. Jednego zwycięstwa - chociażby w Kielcach...

Czołówka tabeli ekstraklasy

1. Legia Warszawa45 pkt
2. Ruch Chorzów44 pkt
3. Śląsk Wrocław42 pkt
4. Korona Kielce41 pkt
5. Polonia Warszawa41 pkt
6. LECH POZNAŃ38 pkt
7. Wisła Kraków34 pkt
Czy Lech Poznań awansuje do europejskich pucharów w tym sezonie?