Debiut młodego lechity: Spełnienie moich marzeń

Patryk Wolski za dwanaście dni skończy 18 lat. W sobotę debiutował w barwach Lecha Poznań przeciwko Cracovii Kraków. Zagrał osiem minut
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Tym samym dołączył doSzymona Drewniaka, który jest debiutantem z tej wiosny . Dołączył też do takich młodych graczy, takich jak Mateusz Możdżeń, Marcin Kamiński czy Kamil Drygas, stopniowo wpuszczanych do pierwszej drużyny Kolejorza.

- To spełnienie moich marzeń, coś wspaniałego - mówił po meczu w LechTV wzruszony Patryk Wolski. - Bardzo dziękuję trenerowi Rumakowi, że mnie wpuścił. Debiut w pierwszej drużynie, przed publicznością na Bułgarskiej, w wygranym meczu... no wzór po prostu! Warto było pracować - mówił.

Jako główne różnice między pierwszy zespołem Lecha a Młodą Ekstraklasą wskazał dużo większy nacisk na taktykę, jaki jest u seniorów. - Taktyka jest najważniejsza - mówi. - No i siłowo pierwsza drużyna jest bez porównania lepiej przygotowana niż młodzież.

Co ciekawe, Patryk Wolski - tak jak chociażby Mateusz Możdżeń - nie jest rodowitym poznaniakiem, ani nawet Wielkopolaninem. Urodził się w Radomiu. Jest jednak wychowankiem Kolejorza i w Młodej Ekstraklasie gra od wiosny zeszłego roku.

Na swój debiut czeka jeszcze obrońca Tomasz Kędziora, regularnie powoływany do osiemnastek meczowych.

Czy szkolenie młodzieży w Lechu Poznan jest prawidłowe?