Wygranych Cracovii w Poznaniu jest jak na lekarstwo

Lech Poznań najczęściej nie ma problemów, by pokonać u siebie krakowskie Pasy, albo przynajmniej z nimi nie przegrać. Cracovia to kolejny z rywali Kolejorza, któremu w Poznaniu nie idzie zbyt dobrze
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Ostatni przypadek, gdy Lech Poznań przegrał na swoim boisku z Cracovią miał miejsce 19 sierpnia 2006 roku. Był to pamiętny mecz, który Kolejorz de facto wygrał, a jednak przegrał - z pościgiem lechitów za rywalami od stanu 0:3, doprowadzeniem do stanu 3:3, strzeleniem prawidłowego i nie uznanego przez arbitra gola na 4:3, wreszcie z kończąca dramat bramką dla krakowskich Pasów.

Te dramatyczne wydarzenia sprzed prawie sześciu lat można sobie przyomnieć tutaj:Cracovii udało się wygrać także we wrześniu 2004 roku. A wyglądało to tak:Natomiast żeby znaleźć poprzednie zwycięstwo Pasów w Poznaniu w rozgrywkach ekstraklasy, trzeba się cofnąć aż do 1954 roku, kiedy to lechici ulegli Cracovii na dębieckim stadionie 0:1.

Wreszcie czwarta i ostatnia wygrana Cracovii w Poznaniu to rok 1948 i jej triumf 2:1, także na Dębcu.

Ostatnia wizyta krakowian w Poznaniu zakończyła się za to ich najwyższą w historii porażką w starciach z Lechem - aż 5:0. Przypomnijmy ją także:Jak skończy się mecz Lech Poznań - Cracovia?