Od 0:3 do 4:4. Kolejorz Poznań gra dalej w Pucharze Polski

Już 0:3 przegrywali z szóstoligowym Mawitem Lwówek oldboje Lecha Poznań. Zremisowali jednak 4:4, a potem lepiej od rywali wykonywali rzuty karne i awansowali do półfinału Pucharu Polski w okręgu poznańskim
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Zespół Kolejorza Poznań jest złożony w większości z byłych graczy Lecha, grają w nim m.in. Jarosław Araszkiewicz, Damian Łukasik, Jacek Dembiński, Marek Rzepka, Waldemar Kryger czy Paweł Kaczorowski. W drodze do ćwierćfinału pokonał pięciu rywali, w tym w poprzedniej rundzie LKS Kicin aż 9:2!

W czwartek to jednak poznaniakom groził pogrom, bo na bocznym boisku przy Bułgarskiej goście prowadzili do przerwy aż 3:0. - Graliśmy zbyt statycznie. Na chodzonego nie da się dzisiaj wygrać meczu - tłumaczył na oficjalnej stronie Lecha Paweł Bocian, który debiutował w meczu oldbojów. W drugiej części poznaniacy strzelili cztery gole (dwa razy trafił Jacek Dembiński) i gdy wydawało się, że zwyciężą 4:3, przeciwnicy wyrównali w ostatniej chwili. Doszło do serii rzutów karnych, w której skuteczniejsi byli lechici. Decydującą "jedenastkę" wykonał Paweł Bocian.

Mawit zajmuje ósme miejsce w tabeli jednej z grup poznańskiej okręgówki, to szósty poziom rozgrywek ligowych.

Skrót meczu można obejrzeć na lechpoznan.tv

Kolejorz Poznań - Mawit Lwówek 4:4 (0:3), karne 5:4

Bramki dla Kolejorza: Najtkowski, Dembiński dwie, Mizgalski.

Skład Kolejorza: Marcin Korbik - Paweł Bocian, Damian Łukasik (46. Tomasz Sangowski), Waldemar Kryger, Czesław Owczarek - Paweł Kaczorowski, Sławomir Twardygrosz (62. Patryk Kniat), Arkadiusz Bąk - Sławomir Najtkowski, Jacek Dembiński, Jarosław Araszkiewicz (46. Sławomir Mizgalski).