Lechici strzelają i jadą z reprezentacją na juniorskie Euro

Adrian Cierpka i Karol Linetty z Lecha Poznań strzelili po bramce dla reprezentacji Polski U-17, która w ostatnim meczu kwalifikacyjnym do finałów Mistrzostw Europy pokonała 3:1 Luksemburg. Biało-czerwoni zajęli pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw i pojadą w maju na juniorskie Euro do Słowenii!
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

To wielki sukces polskich piłkarzy, bo ostatni raz Polacy zagrali na juniorskich mistrzostwach Starego Kontynentu w 2006 roku - jako gospodarze, gdy turniej dla 19-latków odbywał się w Wielkopolsce. Tym razem awans na młodzieżowe Euro wywalczył zespół 17-latków, chłopców z rocznika 1995, uważanego za jeden z najbardziej przyszłościowy w polskim futbolu.

Młodzi Polacy potwierdzili swoje możliwości na turnieju w Luksemburgu. Wygrali tam po 2:0 - najpierw z Czechami, potem z Białorusią. Jeszcze przed czwartkowym meczem z gospodarzami zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie i prawo wyjazdu na majowe Euro do Słowenii. W ostatnim występie Polska wygrała 3:1 i zajęła pierwsze miejsce z kompletem 9 punktów.

Swój wkład w sukces kadry U-17 miało trzech piłkarzy Lecha Poznań. Największy był udział Adriana Cierpki. Urodzony w Ostrowie Wielkopolskim środkowy pomocnik jest jednym z liderów kadry. W Beneluksie strzelił po bramce w meczu z Białorusią i Luksemburgiem. W tym drugim spotkaniu trafienie dołożył też Karol Linetty, inny gracz Kolejorza. Przeciwko gospodarzom w bramce Polski stanął Aleksander Wandzel, który we wcześniejszych spotkaniach był rezerwowym. Młody bramkarz ma już za sobą treningi z pierwszym zespołem Kolejorza, Jose Bakero zabrał go zimą na obóz do Hiszpanii, a tam Aleksander Wandzel wystąpił w jednym sparingu.

Luksemburg U-17 - Polska U-17 1:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Frederic Thill (18. min), 1:1 Igor Łasicki (32.), 1:2 Adrian Cierpka (55.), 1:3 Karol Linetty (73.)

Polska: Wandzel - P. Stępiński, Horoszkiewicz (41. Zieleniecki), Łasicki, Rudol (70. Mroczkowski), M. Stępiński, Cierpka, Rabiega, Kugiel (41. Linetty), Włodarczyk, Żwir.

Mecze w tej kategorii trwają 2x40 min

Tabela grupy 21. Polska39 pkt7:1
2. Czechy34 pkt2:3
3. Białoruś32 pkt1:3
4. Luksemburg31 pkt3:6