HSV potwierdza: Artjom Rudniew chce do nas przyjść

Dyrektor sportowy HSV Hamburg Frank Arnesen potwierdził w niemieckich mediach, że chce latem sprowadzić Artjoma Rudniewa z Lecha Poznań. Jest jednak warunek - klub z północy Niemiec musi utrzymać się w Bundeslidze.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Frank Arnesen udzielił wywiadu, w którym wypowiada się o najbliższej przyszłości HSV. Celem zespołu jest póki co zapewnienie sobie gry w przyszłym sezonie w Bundeslidze. A to wcale nie jest takie oczywiste, bo hamburczycy zajmują trzecie od końca miejsce w tabeli, które na koniec rozgrywek skazałoby ich na grę w barażach.

Los HSV ma ścisły związek z bardzo prawdopodobnym transferem do Hamburga lidera strzelców polskiej ekstraklasy Artjoma Rudniewa oraz bramkarza Bayeru Leverkusen Rene Adlera. - Rudniewa i Adlera chcemy mieć w Bundeslidze i obaj chcą przyjść do nas tylko, jeśli nadal będziemy grali w Bundeslidze. To zupełnie jasne, że po spadku nie byłoby nas stać na takie transfery - mówi Frank Arnesen.

O przenosinach Artjoma Rudniewa do HSV poinformował we wtorek "Hamburger Abendblatt". Dziennik stwierdził, że wszystkie strony umowy doszły już do porozumienia w sprawie transferu. Łotysz miałby zastąpić w Hamburgu Mladena Petricia, który latem odejdzie z klubu po zakończeniu kontraktu. Lech Poznań zaprzeczył doniesieniom, że transfer jest sfinalizowany, ale dodał, że prowadzi rozmowy z klubami, które chcą zatrudnić Artjoma Rudniewa. Niemieckie media informują, że piłkarz miałby kosztować ok. 3 miliony euro.

''Więcej niż 3 miliony za Rudniewa? Będę zaskoczony''