Jose Bakero szuka pracy. Zgłosił się do słynnego klubu z Bałkanów

Zwolniony z Lecha Poznań hiszpański trener Jose Bakero usiłował zostać trenerem chorwackiego Hajduka Split. Swoją ofertę do tego klubu wysłał też inny były znakomity piłkarz, a przeciętny szkoleniowiec, Lothar Matthaeus - informuje sportske novosti. Hajduk odrzucił obie propozycje.
Do końca sezonu, po tym jak poprzedni trener Krasimir Bałakow odszedł do 1. FC Kaiserslautern, Hajduk będzie prowadzony przez Miso Krsticevicia.

W nowym sezonie zespół z Dalmacji chce zatrudnić bardziej doświadczonego szkoleniowca. Według serwisu vecernji.hr zarówno Jose Bakero jak i Lothar Matthaeus wyrazili chęć pracy w Splicie, ale chcieli zarabiać za dużo jak na możliwości finansowe klubu. Te są na tyle złe, że w środę, Chorwacki Związek Piłki Nożnej (HNS) tymczasowo zawiesił Hajduka z powodu długów. Wielokrotny mistrz kraju zalega na kwotę ponad 3 milionów kun (około 450 tysięcy euro). Zawieszone zostały też dwa inne kluby: Sibenik i Karlovac.

Jose Bakero był trenerem Lecha Poznań od 3 listopada 2010 do 25 lutego 2012 roku. Został zwolniony po porażce 0:3 z Ruchem Chorzów.

- W ekstraklasie podjęliśmy rywalizację, były mecze, w których nie graliśmy ładnie, ale zawsze walczyliśmy. Byłem krytykowany za częste zmiany w pierwszym składzie, za dobór zawodników. Wtedy była jednak rywalizacja w zespole, każdy wiedział, że ma szansę grać i walczył o to prawo. Fakt, że nie zakwalifikowaliśmy się do europejskich pucharów, sprawił, że to był trudny rok. Pewnie mogłem zrobić więcej... -mówił Hiszpan już po tym, jak przestał być pracownikiem Kolejorza .

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Gdzie Jose Bakero znajdzie pracę?