Sport.pl

''Więcej niż 3 mln euro za Rudniewa? Będę zaskoczony''

- Nie wierzę w to, że Lech Poznań mógłby zarobić na transferze Artjoma Rudniewa siedem milionów euro, o których mówiło się jeszcze kilka miesięcy temu. Dla Lecha nie byłoby źle, gdyby teraz dostał za swojego napastnika połowę tej sumy - mówi były piłkarz Kolejorza i HSV Hamburg Paweł Wojtala, dziś menedżer piłkarski.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Podstawowym warunkiem, żeby doszło do transferu Artjoma Rudniewa do HSV Hamburg, jest utrzymanie się tego zespołu w Bundeslidze. Nie wydaje mi się, żeby sam piłkarz chciał grać w drugiej lidze i żeby HSV decydowało się na taki zakup, póki nie będzie pewne pozostania w Bundeslidze. A utrzymanie się tej drużyny wcale nie jest pewne. Źle się tam dzieje, drużyna ma złą passę, zalicza serię porażek, więc i atmosfera nie jest najlepsza. Tak jak klimat do rozmów transferowych.

O samym klubie mogę powiedzieć, że to byłby bardzo dobry wybór. Hamburg jest europejską metropolią, w klubie są zawsze wielkie oczekiwania. Presja, z którą Artjom Rudniew spotyka się w Lechu Poznań, jest naprawdę niewielka w porównaniu z tą, która jest w Hamburgu. To jest wielki klub, z nowoczesnym stadionem i dużą liczbą fanów. Tylko czas, żeby iść do HSV, nie jest najlepszy. Zespół jest w trakcie przebudowy, został odmłodzony i wiele osób spodziewało się, że ten sezon nie będzie najlepszy. Ale z drugiej strony nikt się chyba nie spodziewał, że to będzie aż tak trudny sezon. HSV do końca będzie musiał walczyć o pozostanie w Bundeslidze.

Artjom Rudniew jest napastnikiem, który żyje z podań kolegów, gdy drużyna gra gorzej, to i jemu nie idzie najlepiej. Nie wiem więc, czy teraz poradziłby sobie w takim zespole jak HSV. Podkreślam jednak, że sam klub polecam mu z całego serca.

Jeśli dojdzie do transferu, to nie wierzę w siedem milionów euro, o których mówiło się jeszcze kilka miesięcy temu. Dla Lecha nie byłoby źle, gdyby teraz dostał za swojego napastnika połowę tej sumy, czyli 3,5 miliona euro. W HSV są teraz oszczędności, klub zakręcił kurek z pieniędzmi i gdyby zapłacił za Artjoma Rudniewa więcej niż 3 miliony, byłbym zaskoczony.

not. pele

Więcej o:
Komentarze (4)
''Więcej niż 3 mln euro za Rudniewa? Będę zaskoczony''
Zaloguj się
 • Gość: as

  Oceniono 8 razy 6

  no to trzymamy kciuki za to zeby HSV spadł z ligi :)

 • Gość: JAM

  Oceniono 2 razy 2

  Rudniev powinien mieć w kontrakcie klauzulę odejścia opiewającą na 97 mln EURO ............. z jednej strony . Mówią że, chcą żeby został jak najdłużej z nimi a, tak naprawde to czekają na 7-10 mln .....

 • Gość: zzz

  Oceniono 1 raz 1

  Po tej rundzie, gdzie Rudnev w piłkę nie może trafić, to też bym się nie spodziewał.
  Trzeba było go sprzedawać, jak jeszcze był coś wart.

 • zabavnik

  Oceniono 2 razy 0

  ale bełkot niejeden mecz tej drużynie wygrał a on mówi że żyje z podań kolegów w takim razie tak można powiedzieć o wszystkich

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX