W tym sezonie jeszcze Lechowi Poznań nie sędziował

Łódzki arbiter Paweł Pskit poprowadzi w środę zaległy mecz 20. kolejki ekstraklasy między Lechem Poznań i Górnikiem Zabrze. Dotychczas sędziował tylko jeden mecz lechitów - wygraną 2:1 z Polonią w Bytomiu na finiszu poprzedniego sezonu.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

W tym sezonie Paweł Pskit nie był jeszcze arbitrem na meczu Kolejorza. Został wyznaczony do prowadzenia meczu Lecha z Górnikiem 5 marca, ale wówczas spotkanie zostało odwołane ze względu na żałobę narodową po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami. Ekstraklasa zdecydowała, że posędziuje pojedynek tych drużyn w nowym terminie - w środę 28 marca o godz. 18.45 przy Bułgarskiej.

Nie będzie to jednak pierwsza wizyta Pawła Pskita na Stadionie Miejskim w Poznaniu. W listopadzie 2010 roku był sędzią pierwszoligowego pojedynku Warty Poznań z Górnikiem Polkowice (1:3).

W bieżącym sezonie arbiter z Łodzi prowadził za to dwa mecze ekstraklasy z udziałem Górnika i oba te mecze zabrzanie wygrali - 2:0 u siebie z Jagiellonią Białystok i w miniony piątek 3:1 z Cracovią w Krakowie.