Koniec sezonu Siergieja Kriwca z Lecha Poznań

Siergiej Kriwiec nie zagra już w tym sezonie. Piłkarz doznał kontuzji barku w niedzielnym meczu ze Śląskiem Wrocław i już we wtorek będzie operowany.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Białorusin ma uszkodzone więzadła w lewym barku. - Niestety wymaga natychmiastowej operacji. Do treningów powinien wrócić za około trzy miesiące - informuje doktor Witold Dudziński z kliniki Rehasport, która opiekuje się poznańskimi piłkarzami. Zabieg przeprowadzi doktor Przemysław Lubiatowski, który wcześniej z powodzeniem operował m.in. mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego czy wicemistrza świata w piłce ręcznej Michała Jureckiego.

Siergiej Kriwiec trafił do Lecha dwa lata temu z BATE Borysów. W tym sezonie w ekstraklasie rozegrał 21 spotkań, w tym 16 w wyjściowym składzie. Strzelił dwa gole - w meczach z Górnikiem Zabrze i ŁKS Łódź. Jest aktualnym reprezentantem Białorusi.

W niedzielę piłkarz wytrwał na boisku tylko do przerwy, gdy został zmieniony przez Artjoma Rudniewa. Tuż przed końcem pierwszej części Siergiej Kriwiec ucierpiał w starciu z Rokiem Elsnerem ze Śląska Wrocław. To wtedy uszkodził sobie bark.

Kontuzja Siergieja Kriwca będzie dla Lecha Poznań poważnym osłabieniem