Młody lechita trafił, Polska w finałach ME!

W drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do finałów Mistrzostw Europy U-17 piłkarska reprezentacja Polski pokonała 2:0 Białoruś. Drugą bramkę dla biało-czerwonych strzelił Adrian Cierpka z Lecha Poznań. Młodzi Polacy awansowali do turnieju finałowego, który w maju odbędzie się w Słowenii.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Młodzi Polacy wcześniej zwyciężyli Czechów, także 2:0 i z kompletem zwycięstw są liderami grupy. W czwartek czeka ich jeszcze spotkanie z gospodarzami, reprezentacją Luksemburga, ale już w poniedziałek wieczorem polscy piłkarze mogli się cieszyć z awansu do finałów młodzieżowego Euro. Stało się to po porażce Luksemburga 1:2 z Czechami. Na mistrzostwa jedzie tylko osiem reprezentacji.

W Beneluksie z reprezentacją przebywa trzech piłkarzy Lecha. Oprócz Adriana Cierpki, także Karol Linetty (też zagrał pełne spotkanie z Białorusią) oraz Aleksander Wandzel, który jest rezerwowym bramkarzem.

Polska U-17 - Białoruś U-17 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Mariusz Stępiński (3. min), 2:0 Adrian Cierpka (16.)

Skład Polski U-17: Pogorzelec - P. Stępiński, Horoszkiewicz, Łasicki, Linetty, Azikiewicz, Rudol (74. Kugiel), M. Stępiński, Cierpka, Rabiega (60. Żwir), Jagiełło (67. Włodarczyk).