Szymon Drewniak: Nie wsłuchuję się w trybuny. Pracuję

18-letni piłkarz Lecha Poznań Szymon Drewniak zadebiutował w meczu ze Śląskiem Wrocław w barwach poznańskiego Kolejorza. Nie było łatwo...
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Trudno chyba wyobrazić sobie trudniejszy debiut w barwach Lecha Poznań niż ten, który miał dziś Szymon Drewniak. Zwyzywany przez kibiców za udział w "aferze tanecznej", wyszedł w wyjściowym składzie na mecz z kandydatem do mistrzostwa kraju, w barwach zespołu targanego kryzysem.

- Cóż, my w Młodej Ekstraklasie wygrywaliśmy i strzelaliśmy bramki, ale w pierwszym zespole panowała inna atmosfera - mówi debiutant. - Ja jednak wolę i chcę grać tutaj, w pierwszej drużynie. Same treningi z nią to ogromne doświadczenie.

Szymon Drewniak mówi, że o występie w wyjściowej jedenastce Lecha w meczu ze Śląskiem Wrocław dowiedział się dziś rano. - Byłem bardzo zaskoczony. Spełniło się moje marzenie - przyznaje. - Dostałem wyraźny sygnał, że dzięki ciężkiej pracy można coś osiągnąć. Wiedziałem, że będzie trzeba ciężko walczyć, że przyjdzie wielu kibiców i że nie można odpuszczać. Myślę, że wypełniłem postawione przez trenera założenia. Dałem z siebie wszystko, całe serce.

Trybuny były jednak dla Szymona Drewniaka bezlitosne. Zwyzywały go wulgarnie. Piłkarz mówi, że nie słyszał dokładnie.

- Nie wsłuchiwałem się, skupiałem się na grze - mówi i dodaje: - Nie wiem, dlaczego akurat teraz tak krzyczeli. To sprawa stara, dla mnie już zamknięta. Skupiam się teraz na piłce i nie ma powodu wracać do tego, co było. Inni piłkarze znają takie szczenięce wygłupy i nie mieli w szatni pretensji, wręcz przeciwnie - wspierali mnie. Od dziewięciu miesięcy nie miałem już takiego momentu i takiego wygłupu.

- Jeżeli trener Rumak będzie stawiał na mnie dalej, to ja się cieszę, ale wiem, że nic nie jest za darmo. Skończy się to, gdy nie zobaczy postępów. Na razie widzi, gdyż uważam, że się rozwinąłem piłkarsko. Dlatego nie uważam, że będę miał w Lechu i Poznaniu pod górkę z powodu afery z filmem, skoro sumiennie pracuję i się rozwijam - stwierdził 18-letni Szymon Drewniak.

Szymonowi Drewniakowi należą się po meczu: