Sport.pl

Szymon Drewniak: Nie wsłuchuję się w trybuny. Pracuję

18-letni piłkarz Lecha Poznań Szymon Drewniak zadebiutował w meczu ze Śląskiem Wrocław w barwach poznańskiego Kolejorza. Nie było łatwo...
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Trudno chyba wyobrazić sobie trudniejszy debiut w barwach Lecha Poznań niż ten, który miał dziś Szymon Drewniak. Zwyzywany przez kibiców za udział w "aferze tanecznej", wyszedł w wyjściowym składzie na mecz z kandydatem do mistrzostwa kraju, w barwach zespołu targanego kryzysem.

- Cóż, my w Młodej Ekstraklasie wygrywaliśmy i strzelaliśmy bramki, ale w pierwszym zespole panowała inna atmosfera - mówi debiutant. - Ja jednak wolę i chcę grać tutaj, w pierwszej drużynie. Same treningi z nią to ogromne doświadczenie.

Szymon Drewniak mówi, że o występie w wyjściowej jedenastce Lecha w meczu ze Śląskiem Wrocław dowiedział się dziś rano. - Byłem bardzo zaskoczony. Spełniło się moje marzenie - przyznaje. - Dostałem wyraźny sygnał, że dzięki ciężkiej pracy można coś osiągnąć. Wiedziałem, że będzie trzeba ciężko walczyć, że przyjdzie wielu kibiców i że nie można odpuszczać. Myślę, że wypełniłem postawione przez trenera założenia. Dałem z siebie wszystko, całe serce.

Trybuny były jednak dla Szymona Drewniaka bezlitosne. Zwyzywały go wulgarnie. Piłkarz mówi, że nie słyszał dokładnie.

- Nie wsłuchiwałem się, skupiałem się na grze - mówi i dodaje: - Nie wiem, dlaczego akurat teraz tak krzyczeli. To sprawa stara, dla mnie już zamknięta. Skupiam się teraz na piłce i nie ma powodu wracać do tego, co było. Inni piłkarze znają takie szczenięce wygłupy i nie mieli w szatni pretensji, wręcz przeciwnie - wspierali mnie. Od dziewięciu miesięcy nie miałem już takiego momentu i takiego wygłupu.

- Jeżeli trener Rumak będzie stawiał na mnie dalej, to ja się cieszę, ale wiem, że nic nie jest za darmo. Skończy się to, gdy nie zobaczy postępów. Na razie widzi, gdyż uważam, że się rozwinąłem piłkarsko. Dlatego nie uważam, że będę miał w Lechu i Poznaniu pod górkę z powodu afery z filmem, skoro sumiennie pracuję i się rozwijam - stwierdził 18-letni Szymon Drewniak.

Szymonowi Drewniakowi należą się po meczu:
Więcej o:
Komentarze (10)
Szymon Drewniak: Nie wsłuchuję się w trybuny. Pracuję
Zaloguj się
 • hublop

  Oceniono 21 razy 5

  drewniak to super zawodnik frajerze

 • Gość: poznań

  Oceniono 8 razy 0

  tej , drewniak to gej

 • mruwson85

  Oceniono 5 razy -1

  młody dajesz....b.dobry mecz

 • Gość: tłok

  Oceniono 3 razy -1

  A nawet jeśli gej, to co z tego?

 • Gość: poznań

  Oceniono 11 razy -1

  tej ,drewniak to gej

 • waw74

  Oceniono 5 razy -3

  p.izda nie pilkarz, chooj z niego bedzie wielki i tyle. czyli mamy juz 2 p.izdy ...on i ten tani trenerczyna.
  czym sie tu podniecac? drewniakiem ligi nie wygramy, a do talentu mu sporo brakuje, kopacz i tyle, talenty to graja w leglej niestety

 • Gość: zzz

  Oceniono 31 razy -7

  Przepraszam bardzo, jakie przeprosiny? Matoł zhańbił klub, który reprezentuje... Uczestnicy tego softporno też wykazali inteligencje ameby samodzielnie umieszczając film w internecie i się na nim oznaczając. Durnych komentarzy nawet nie skomentauję.
  Smuci mnie to, że Lech nagrodził występy w tym filmie Drewniaka grą w pierwszym składzie. Cała tańcząca ekipa powinna polecieć z klubu. Mam nadzieję, że co mecz będzie miałtakie przywitanie jak dziś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX