Trener Lecha Poznań do kibiców: Bądźcie dla nas surowi, ale przyjdźcie

Mariusz Rumak liczy na to, że podczas niedzielnego meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław (godz. 14.30) kibice przyjda licznie na stadion. - Nie oczekuję tego. Ja o to proszę - mówi
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

- Proszę kibiców, aby nas nie opuszczali, aby nam zaufali i przyszli na mecz. Wiem, że ci najbardziej wierni, którzy deklarują swe przywiązanie do Lecha to zrobią, a wtedy my swoją postawą postaramy się podziękować za wsparcie - mówił dziś rano trener poznaniaków Mariusz Rumak. Szkoleniowiec uważa, że pomoc kibiców to jeden z najważniejszych atutów Kolejorza w najbliższym tygodniu, gdy rozegra on aż trzy mecze z rzędu na własnym stadionie: w niedzielę ze Śląskiem Wrocław, w środę zaległy mecz z Górnikiem Zabrze oraz w następną sobotę z Cracovia Kraków.

- Nie mogę zagwarantować, ze wygramy, bo w piłce takie gwarancje są niewiele warte. Przy wsparciu trybun łatwiej nam będzie jednak stworzyć jeszcze więcej sytuacji bramkowych. Uważam, że tworzymy ich i tak sporo, tyle że nie wykorzystujemy okazji. Skoro zatem nie wystarcza pięć dogodnych okazji w meczu, trzeba będzie stworzyć dziesięć - mówi trener.

Jego zdaniem, Lech wcale nie gra fatalnie. - Gdybyśmy grali fatalnie, Wisła Kraków wygrałaby z nami 5:0 i zdominowała nas, a tak nie było - uzasadnia. - Wygląda to źle i gramy źle, ale nie fatalnie.

- Wiem, że kibice surowo nas oceniają i mają do tego prawo. Proszę jednak, aby to nie wpływało na frekwencję. Skoro mamy 40-tysięczny stadion, to marzy mi się 40 tysięcy widzów, ale jestem realistą i zdaję sobie sprawę z tego, że aż tylu kibiców nie przyjdzie. Proszę jednak tych, którzy deklarują wierność klubowi, aby nam pomogli, bo my tego potrzebujemy. Jeśli uda nam się w niedzielę, wówczas łatwiej będzie w środę itd. - dodał.

Lech Poznań w tym roku nie wygrał jeszcze meczu, a nawet nie strzelił gola. Odpadł z Pucharu Polski, a w lidze jest na dziewiątym miejscu ze stratą 14 punktów do lidera, Legii Warszawa i 9 punktów do miejsca gwarantującego udział w europejskich pucharach.

Mecz(u) Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław: