Tomasz Łapiński: Postawienie na trenera Rumaka to nie jest najlepszy ruch [WIDEO]

- W Lechu Poznań pracowało razem dwóch trenerów. Teraz został jeden z nich - krytykuje pomysł powierzenia zespołu Mariuszowi Rumakowi znany niegdyś piłkarz łódzkiego Widzewa Tomasz Łapiński.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

- Postawienie na trenera Mariusza Rumaka to nie jest najlepszy ruch. Kiedy klub wymienia trenera na jego asystenta, to piłkarze mają wrażenie, że nie zaszła żadna zmiana. Mariusz Rumak był asystentem Jose Bakero, więc po objęciu przez niego Lecha nie ma wrażenia zmiany. Dwóch trenerów pracowało razem, teraz został jeden - mówi w Magazynie Ekstraklasa Tomasz Łapiński, były piłkarz łódzkiego Widzewa. Rozmawia z nim Przemysław Iwańczyk.

- Lech jeszcze za trenera Bakero wielokrotnie pokazał, że ma potencjał i umie grac w piłkę - dodał Tomasz Łapiński. - Myślę, że trener Mariusz Rumak mógłby sobie poradzić lepiej z inną drużyną. Tu, w Lechu, gdzie jest piłkarzom znany, ma utrudnione zadanie.Tomasz Łapiński to była gwiazda Widzewa Łódź z jego złotego okresu w latach 90. Grał także w Legii Warszawa i reprezentacji Polski, a podczas igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku zdobył srebrny medal. Dziś zajmuje się w Widzewie kontaktami z kibicami. Jest także fotografem, specjalistą od tzw. street-photo, czyli artystycznej fotografii miejskiej.

Co myślicie o jego opinii na temat trenera Mariusza Rumaka?

Jak długo będziemy czekać na pierwszego tej wiosny gola dla Lecha?