Przewaga topnieje, ale lechita wciąż liderem strzelców

Do siedmiu bramek zmniejszył się dystans między najlepszym snajperem ekstraklasy, piłkarzem Lecha Poznań Artjomem Rudniewem, a wiceliderem klasyfikacji strzelców, Dudu Bitonem z Wisły Kraków.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Lech Poznań nie zdobył gola już od ponad sześciu godzin w ogóle, a w samej ekstraklasie licznik nabił 370 minut bez bramki. Ostatnim zawodnikiem Kolejorza, który pokonał bramkarza rywali jest oczywiście Artjom Rudniew. 12 grudnia 2011 roku, w 80. minucie pojedynku z Zagłębiem Lubin przypieczętował swojego czwartego hat-tricka w tym sezonie. Z 18 trafieniami został zdecydowanym liderem wyścigu o koronę króla strzelców ekstraklasy.

Rywale gonią go powoli, ale jednak zbliżają się do lechity. W 22 kolejce swoją dziesiątą bramkę w sezonie strzelił Tomasz Frankowski, zrobił to zresztą w bezpośrednim pojedynku z Artjomem Rudniewem - w meczu Jagiellonii Białystok z Lechem Poznań. Napastnik Jagi zrównał się w klasyfikacji z Edgarem Canim z Polonii Warszawa. Przed nimi, z jedenastoma golami jest Dudu Biton, który swoją bramką w doliczonym czasie gry zapewnił Wiśle Kraków remis 2:2 z GKS Bełchatów.

Artjom Rudniew będzie miał okazję powiększyć swój dorobek w zaległym meczu z Górnikiem Zabrze. Spotkanie zostanie rozegrane 28 marca w Poznaniu.

Czołówka klasyfikacji strzelców ekstraklasy

18 goli - Artjom Rudniew (Lech Poznań)

11 goli - Dudu Biton (Wisła Kraków)

10 goli - Edgar Cani (Polonia Warszawa), Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok)