Lech Poznań raz jeszcze przegrał z Jagiellonią - tym razem 0:1

Młody zespół poznańskiego Lecha poszedł w ślady starszych kolegów i w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy przegrał z Jagiellonią Białystok 0:1
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Zwycięską bramkę dla gości zdobył Grzegorz Arłukowicz. Dla Lecha była to pierwsza porażka od dziesięciu spotkań. Poznaniacy zagrali w odmłodzonym składzie, niemal nie wzmocnionym zawodnikami pierwszego składu. Pojawili się Tomasz Kędziora czy Karol Zaniewski, za to zabrakło Patryka Wolskiego, Szymona Drewniaka i Kamila Drygasa.

Lechici zmarnowali trzy dobre okazje bramkowe w pierwszej połowie, a w 67. minucie Grzegorz Arłukowicz dośrodkował z rzutu wolnego, piłka po drodze otarła się o zawodników będących w polu karnym i wpadła do bramki obok zdezorientowanego bramkarza Seweryna Derbisza

Najlepszym zawodnikiem meczu był młodziutki Gruzin Merab Gigauri, pozyskany przez Jagiellonię z Torpedo Kutaisi. Ten 18-letni gracz ma już na koncie występy w pierwszym zespole Jagi.

Skład Lecha Poznań z tego meczu (za stroną internetową Kolejorza ):

Seweryn Derbisz - Tomasz Kędziora, Przemysław Sadowski, Adrian Cieślak, Emil Szczupakowski (46. Jędrzej Łągiewka) - Wiktor Witt (46. Szymon Zgarda), Dominik Chromiński, Patryk Pietras (84. Karol Zaniewski) - Marcin Byszewski, Marek Woroch (62. Wiktor Bagiński), Jakub Kapsa (71. Paweł Baraniak)

W tabeli Młodej Ekstraklasy poznański Lech zajmuje piąte miejsce.