Sport.pl

Semir Stilić: Odżyłem po odejściu Jose Bakero

- Już po pierwszym meczu pod nowym trenerem widać, że gramy inaczej, inną piłkę. Nie trzymamy się jej kurczowo, nie rozgrywamy za dużo, tylko atakujemy. Jesteśmy wreszcie groźni - mówi bośniacki piłkarz Lecha Poznań Semir Stilić.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Semir Stilić jest jednym z piłkarzy najbardziej zadowolonych z odejścia trenera Jose Bakero. - Trochę odżyłem - przyznał. - U trenera Bakero też pracowałem dobrze i profesjonalnie, ale trener nie zauważał tego. Czułem się taki...

- Niedowartościowany? - dopowiedzieli dziennikarze.

- No! - przyznał Bośniak.

Dodał, że obecny system gry sprawdził się w Krakowie. - Używaliśmy do dwa, trzy lata temu. Tym systemem zdobyliśmy mistrzostwo, Puchar Polski. Teraz do niego wracamy i w pierwszych meczach nie można oczekiwać nic wielkiego. Potrzeba czasu - mówił. - Po takich meczach jak z Ruchem Chorzów i GKS Bełchatów pokazaliśmy na Wiśle, w meczu z wielką stawką, ciężkim wyjeździe, że umiemy grać. Chcieliśmy wygrać z Wisłą, ale tak się mecz poukładał, że zmarnowaliśmy dwie okazje, potem dostaliśmy czerwoną kartkaęi ciężko było oczekiwać, że wygramy w osłabieniu. Myślę jednak, że pokazaliśmy inny charakter drużyny.

Teraz, zdaniem Semira Stilicia, będzie już inaczej. - To będzie inny mecz niż w piątek, bo gramy w domu, liczymy na wygraną - mówi przed wtorkowym pojedynkiem Pucharu Polski, który rozpocznie się na Bułgarskiej o godz. 18.30.

- Mieliśmy szczęście, że mecz z Górnikiem Zabrze został przełożony [z powodu żałoby narodowej po katastrofie kolejowej w Szczekocinach - przyp. red.], było więcej czasu na pracę z nowym trenerem, więcej czasu, by zapoznać się z tym jak grać w kolejnych meczach. W ostatnich dwóch tygodniach dobrze, inaczej pracowaliśmy. Myślę, że każdy z nas jest zadowolony z tej pracy, to widać na treningu.

Pytany o to, czy zagra w Lechu Poznań w następnym sezonie, odrzekł: - Mówiłem, że dobrze się czuję w Poznaniu, a najważniejsze dla mnie jest zdrowie. Czas pokaże, czy zagram nadal w Lechu.

Będziesz tęsknił/a za Jose Bakero?
Więcej o:
Komentarze (12)
Semir Stilić: Odżyłem po odejściu Jose Bakero
Zaloguj się
 • herp_derp

  Oceniono 11 razy 7

  Nie rozgrywamy, nie trzymamy, tylko atakujemy... Dzida do przodu i może uda się dobiec, tyle są w stanie pojąć.

 • Gość: MarcoPolo

  Oceniono 7 razy 3

  No widać było jak za trenera bakero byłeś w formie. Człąpałeś po boisku. Gratuluję profesjonalizmu.

 • Gość: ja

  Oceniono 4 razy 2

  praca boli, oj boli, pms pozwala pożyć.

 • pawel949

  0

  Widać było, że piłkarze grali przeciw trenerowi Bakero. Stilic rozwiewa wątpliwości. Biedaczek, przy Bakero nie on był gwiazdą, to musiało frustrować.

 • Gość: bull

  0

  nie dziwie sie ze Semir chcial odejsc ze Bakero, on go ignorowal mial z nim jakis problem, przeciez jest to jeden z najlepszych pilkarzy w naszej esktraklasie ! kazdy by sie zniechecil jezeli jego praca na treningach jest niezauwazana...jestem przekonany ze Stilic zostanie z nami !

 • lutek47

  Oceniono 4 razy 0

  Teraz może się opieprzać na treningach.

 • Gość: sim

  Oceniono 6 razy 0

  nieudacznik się cieszy

 • loppe

  Oceniono 4 razy 0

  ach ta hiszpańska myśl szkoleniowa:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX