Młody Lech Poznań rozgromił Wisłę Kraków

Zespół Karola Brodowskiego wygrał 3:0 po bramkach Kamila Drygasa, Tomasza Kędziory oraz Macieja Maślanego
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

To był jeden z lepszych meczów młodego Lecha Poznań w tegorocznych rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Kolejorz rozbił we Wronkach rówieśników z krakowskiej Wisły. W zespole Karola Brodowskiego zagrało sześciu piłkarzy, zgłoszonych w tej rundzie do gry w pierwszym zespole. To: Aleksander Wandzel, Kamil Drygas, Szymon Drewniak, Karol Zaniewski, Tomasz Kędziora i Patryk Wolski. Wandzel i Kędziora wrócili właśnie ze zgrupowań reprezentacji młodzieżowych.

Lech miał przewagę - sam Patryk Wolski przed przerwą zmarnował dwie znakomite okazje bramkowe. Ostatecznie wszystkie gole wpadły w ostatnich dziesięciu minutach meczu. W 82. minucie Kamil Drygas dobrym strzałem wykończył podanie Marcina Byszewskiego i Lech objął prowadzenie. Drugi gol padł w 86. minucie, gdy Tomasz Kędziora wykorzystał zagranie Macieja Maślanego z rzutu rożnego. Maślany w 89. minucie strzelił trzeciego gola, gdy bramkarz Filip Kurto - wychowanek Promienia Opalenica - nie utrzymał piłki w rękach i młody lechita to wykorzystał.

Wisła grała wtedy w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą kartkę dostał Kamil Moskal - syn niedawnego jeszcze trenera pierwszej drużyny Wisły (i byłego piłkarza Kolejorza z lat 1990-1994), Kazimierza Moskala.

Skład Lecha: Aleksander Wandzel - Tomasz Kędziora, Karol Zaniewski, Adrian Cieślak, Jędrzej Łągiewka (65. Emil Szczupakowski) - Szymon Drewniak, Kamil Drygas - Jakub Kapsa (46. Marcin Byszewski), Dominik Chromiński, Maciej Maślany - Patryk Wolski Skład Wisły: Filip Kurto - Kamil Moskal, Mateusz Arian, Alan Uryga, Aleksander Śleczka - Jakub Kaganek (74. Dawid Kamiński), Marek Masiuda, Maksymilian Michalski, Jakub Pułka - Łukasz Rojewski, Piotr Karłowicz (65. Hubert Tomalski)

Czy szkolenie młodzieży w Lechu Poznan jest prawidłowe?