Sport.pl

Mariusz Rumak: Nie jestem Czesławem Michniewiczem

- Mam swoje nazwisko, swoją jakość, w którą wierzę i swoje doświadczenia. Czesław Michniewicz i ja to inne osoby - komentuje nowy szkoleniowiec Lecha Poznań Mariusz Rumak porównania do kultowego już dziś trenera Kolejorza z lat 2003-2006
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Czesław Michniewicz miał zaledwie 33 lata, gdy we wrześniu 2003 roku objął Kolejorza. Wielu ówczesnych piłkarzy Lecha było od niego starszych. To zbliża jego sytuację do tej, w której znalazł się Mariusz Rumak - on w czerwcu skończy 35 lat. Obydwaj przyszli do Lecha bez CV, w którym znalazłaby się lista sukcesów.

Stąd wiele porównań Mariusza Rumaka do trenera Michniewicza, który odniósł w Lechu sukces i stał się w Poznaniu szkoleniowcem niemal kultowym. Jest pamiętany nie tylko z Pucharu Polski i Superpucharu zdobytych w 2004 roku, z wprowadzenia Kolejorza z powrotem do Europy, ale także z niezwykłego sposobu bycia, stylu komunikacji z ludźmi i klasy, z jaką rozstał się z Poznaniem w połowie 2006 roku, gdy wkroczył na Bułgarską holding Amica. Kojarzy się z najbardziej romantycznym okresem we współczesnej historii Kolejorza.

Czy Mariusz Rumak stanie się drugim Michniewiczem?

Nowy szkoleniowiec Lecha mówi, że porównania do trenera Lecha z lat 2003-2006 nie ma dla niego większego znaczenia. - Przed objęciem Lecha trener Michniewicz prowadził zespół trzecioligowy [rezerwy Amiki Wronki], był w sztabie jako trener bramkarzy [w Amice w ekstraklasie], miał inne doświadczenie niż ja. Znamy się, cenimy i jeśli jako starszy kolega da mi jakieś rady na pewno ich wysłucham. Jednakże nie przywiązuję się do takich porównań, to jednak inna sytuacja. Ja mam swoje nazwisko, swoje doświadczenie i swoje cele. Jesteśmy innymi osobami - dodaje.Jaki był trener Czesław Michniewicz?

Najlepszym trenerem Lecha ostatnich lat był:
Więcej o:
Komentarze (3)
Mariusz Rumak: Nie jestem Czesławem Michniewiczem
Zaloguj się
 • Gość: Kibic

  Oceniono 6 razy 2

  Czy autor pisząc, że Michniewicz jest pamiętany w Poznaniu m.in. z "niezwykłego stylu komunikacji z ludźmi" - miał na myśli jego 711 połączeń telefonicznych z Fryzjerem?

 • epox

  Oceniono 1 raz 1

  ale porównanie........ wiek i płeć ok a reszta .... ?
  Najważniejsze jest to że Michniewicz zaczynał we wrześniu i miał cały sezon na poukładanie tego bałaganu .. na koniec 6 miejsce i zdobycie pucharu .
  Rumak został wsadzony na wysokiego konia ....i wszystkie okoliczności są przeciw ..... ma mało czasu .... za mało .... układ meczy niesprzyjający .... fatalnie to wygląda

 • rabingoldblatt

  0

  Trener Rumak musi udowadniać że jest Czesławem Michniewiczem. Znając właściciela Lecha to jeszcze chwila i trener będzie musiał udowadniać że nie jest wielbłądem.:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX