Trener Lecha o trenerze Wisły Kraków: Pokonanie go ma smak

- To on jako jeden z pierwszych dzwonił do mnie z gratulacjami - mówi o Michale Probierzu obecny trener poznańskiego Lecha Mariusz Rumak
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Wisła Kraków nowego trenera Michała Probierza będzie rywalem Kolejorza w debiucie jego nowego szkoleniowca Mariusza Rumaka. A przecież to właśnie Michał Probierz był przymierzany do objęcia Lecha Poznań po zwolnieniu poprzedniego szkoleniowca, Hiszpana Jose Bakero. Ostatecznie lechitów objął asystent hiszpańskiego szkoleniowca, Mariusz Rumak.

- Trener Probierz był jedną z pierwszych osób, które zadzwoniły do mnie i mi pogratulowały - przyznaje Mariusz Rumak, pytany o Michała Probierza. - Zyskałem bardzo mocnego przeciwnika, ale zwycięstwa nad takim mocnym przeciwnikiem smakują jeszcze lepiej.

Michał Probierz zdążył już zadebiutować jako trener Wisły - w sobotę pokonał 2:0 Lechię w Gdańsku. Mariusz Rumak na debiut wciąż czeka, a przecież także jego drugi mecz w roli szkoleniowca Lecha będzie pojedynkiem z krakowską Wisłą. We wtorek Kolejorz gra z nią bowiem na Bułgarskiej w ćwierćfinale Pucharu Polski (godz. 18.30). W marcu odbędzie się jeszcze jeden bój Lech - Wisła, będzie nim rewanż ćwierćfinału Pucharu Polski, który zaplanowano na 20 marca w Krakowie.

Lech Poznań w piątek pod Wawelem: