Mariusz Rumak: Jeśli nie uda mi się w Lechu, wypłynę w innym miejscu

- Jestem przygotowany do pracy w ekstraklasie w stu procentach i wierzę, że sobie poradzę. Traktuję siebie jako wychowanka Kolejorza. Nie widziałem innej możliwości niż podjęcie pracy w ekstraklasie właśnie tutaj. Tutaj zadebiutuję i mam nadzieję w tym samym miejscu odejść za kilkadziesiąt lat na zasłużoną emeryturę - mówi nowy trener Lecha Poznań Mariusz Rumak w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

- Nie chciałbym być traktowany jako młody trener, tylko taki, który wie, co ma zrobić. Spójrzmy np. na trenera Andre Villasa-Boasa, który wygrał już Ligę Europy, a jest niemal moim rówieśnikiem. Dlatego nie chodzi o wiek, a kompetencje. Wybrałem drogę optymalną. Najpierw sprawdzenie się w piłce młodzieżowej, a potem wchodzenie na szczebel coraz wyższy i wyższy: Młodą Ekstraklasę w Białymstoku czy inne doświadczenia, choćby współpracę z trenerem Jose Bakero. To inna szkoła trenerska, inne spojrzenie - deklaruje trener Rumak.

- Ufam w swoje umiejętności i w to, co zrobię. Lech może wciąż awansować do europejskich pucharów, nie mówimy o rzeczach nierealnych. Nie zakładam takiego scenariusza, ale jeśli ktoś w Poznaniu ze mnie zrezygnuje, to nie oznacza, że skończy się trener Rumak. Wtedy wypłynę w innym miejscu, bo znam swoją wartość - dodaje szkoleniowiec Kolejorza.

- Co zrobić, by wreszcie wrócić do charakteru Lecha, jaki wszyscy znają - pytają dziennikarze PS.

- Miałem okazję współpracować z Damianem Łukasikiem, który był wielkim piłkarzem Lecha lat 80. oraz 90. Rozmawiałem też z Przemkiem Bereszyńskim, który nieco później był świetnym piłkarzem. Tworzyli wielką drużynę przy Bułgarskiej. Sam widziałem Kolejorza walczącego jak równy z równym z Juventusem czy Manchesterem City. Do tego charakteru, nieustępliwości, przebojowości w ataku chciałbym wrócić i żeby ten zespół pamiętał o historii. To nie jest zlepek indywidualności. Ktoś, kto przyjechał do Poznania pograć w piłkę, musi wiedzieć, jaki jest to klub, jak grał kiedyś i jak ma grać teraz - odpowiada trener Mariusz Rumak.

Więcej - tutaj

Czy Mariusz Rumak w roli trenera Lecha to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu?