Sport.pl

Lech w poniedziałek nie zagra z Górnikiem. Żałoba narodowa

Żałoba narodowa, którą ogłosił w niedzielę wieczorem prezydent Bronisław Komorowski po katastrofie kolejowej na Śląsku, spowoduje przełożenie poniedziałkowego meczu Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze w piłkarskiej ekstraklasie. Informację tę dla potwierdził rzecznik prasowy spółki Ekstraklasa S.A. Adrian Skubis w rozmowie z poznan.sport.pl. .
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Prezydent Bronisław Komorowski w niedzielny wieczór ogłosił żałobę narodową. Jeszcze zanim to się stało, rzecznik prasowy ligi Adrian Skubis zapowiadał: - Jeśli pan prezydent ogłosi żałobę, poniedziałkowy mecz Lecha z Górnikiem zostanie przeniesiony na inny termin.

Po ogłoszeniu żałoby, Lech Poznań oficjalnie poinformował, że jego spotkanie z zabrzanami nie odbędzie się w poniedziałek. Nowy termin na razie nie jest znany.

Ogłoszenie żałoby narodowej nie powoduje automatycznego obowiązku odwołania imprez sportowych. Sprawę reguluje ustawa o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. W art. 11 czytamy: "Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej może, w drodze rozporządzenia, wprowadzić żałobę narodową na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Rozporządzenie w szczególności powinno określać przyczyny wprowadzenia oraz czas trwania żałoby narodowej, uwzględniając uwarunkowania kulturowe i historyczne oraz przyjęte w tym zakresie zwyczaje. W czasie trwania żałoby narodowej flagę państwową opuszcza się do połowy masztu."

Dotychczasowa praktyka pokazuje, że mecze ekstraklasy podczas żałoby narodowej są odwoływane i przekładane na inny termin. Tak było m.in. podczas ostatniej żałoby narodowej, po katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Lech wówczas rozegrał swoje spotkanie w terminie - grał bowiem w piątek z Arką Gdynia, a do katastrofy doszło w sobotę rano.

Więcej o:
Komentarze (27)
Lech w poniedziałek nie zagra z Górnikiem. Żałoba narodowa
Zaloguj się
 • mateo292

  Oceniono 31 razy 21

  Tej Komorowski !!! Dziennie na drogach ginie wiecej osob wiec przestan podlizywac sie narodowi jakas załobą. Droznik sie nawalil albo maszynista zasnał. Zdarza sie. Zreszta Polska juz od jakiegos czasu jest specjalista od katastrof. W kraju jest burdel i tyle.
  A politycy zamiast wziac sie do roboty potrafia tylko przyleciec na miejsce tragedii i oglosic zalobe zamiast wyciagac wnioski z tego typu katastrof.

 • warsawblade

  Oceniono 22 razy 18

  Dajcie rodzinom ofiar przeżyć ich tragedię w żałobie - nie róbcie pokazówki politycznej pod publiczkę - weźcie się za reformy i modernizacje, aby do takich tragedii nie dochodziło - ludzie pracują na kolei za groszę, tabor to szrot, rozkłady zmieniają co miesiąc, tory i trakcja w ciągłym remoncie - to jest prawdziwa przyczyna wypadków w Polsce, podobnie zresztą jest na drogach i z tupolewami. Minuta ciszy przed meczem to wystarczający szacunek dla tych którzy nie mieli szczęścia przeżyć tej katastrofy komunikacyjnej.

 • godbac51

  Oceniono 23 razy 17

  Zalobe Narodowa trzeba oglosic przez poziom infrastruktury na koleji i za jakosci zarzadzania PKP!!! Ale oczywiscie minister Nowak dostanie na koniec roku wielomilionowe premie za "swietna robote"...POpie...ny kraj z POpie...na wladza!

 • Gość: raf

  Oceniono 19 razy 13

  żałoba bo im podatnicy wykorkowali

 • Gość: Edvyn

  Oceniono 23 razy 13

  Rok bez żałoby to rok stracony.

 • thedymero

  Oceniono 38 razy 12

  Żałoba to jest w wielu polskich domach codziennie, gdy nie ma co włożyć do gara przez nieudolne rządy bandy POpaprańców.

 • dabljuzi

  Oceniono 20 razy 12

  Z ta zaloba to jakis zart!

 • Gość: gość

  Oceniono 15 razy 11

  następny Żałobant Narodowy. Tak samo zaczyna, czyżby tak samo chciał skończyć?

  na drogach co dzień ginie znacznie więcej osób i czemu wtedy lanserzy nie oghłaszają żałoby narodowej?

  Zdeprecjonowaliście, Komorowski, pojęcie żałoby narodowej tak, że słowa te wzbudzają już li tylko odruch wymiotny. Genialnie kontynnujecie "politykę" wsaszego poprzednika.

 • curtislemay

  Oceniono 13 razy 7

  Zależy jak wśród ofiar są emeryci to jest to czysty zysk dla budżetu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX