Minuta ciszy przed meczem Lech - Górnik. Zmarł Henryk Bałuszyński

W związku z nagłą śmiercią Henryka Bałuszyńskiego, zasłużonego piłkarza Górnika, zarząd klubu z Zabrza wystąpi do Ekstraklasy SA o zgodę, by mecz wyjazdowy z Lechem Poznań został poprzedzony minutą ciszy, zaś piłkarze Górnika zagrali w czarnych opaskach.
Henryk Bałuszyński, który dla wielu kibiców lat 90. był jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy, zmarł nagle na atak serca w wieku zaledwie 39 lat. W latach 1994-1998 Bałuszyński 15-krotnie reprezentował barwy Polski.

Znakomicie spisywał się podczas gry w Bundeslidze w barwach VfL Bochum czy Arminii Bielefeld. Przez lata związany był jednak właśnie z zabrzańskim Górnikiem. W klubie z Zabrza podkreślają, że w ostatnim czasie Bałuszyński praktycznie nie opuszczał żadnego meczu Górnika na własnym stadionie. Jeszcze kilka tygodni temu zaprezentował się zabrzańskim kibicom w halowym turnieju Torcida Cup 2012.

Podczas poniedziałkowego meczu Lecha z Górnikiem Zabrze spiker poprosi zatem obecnych na stadionie przy Bułgarskiej u uczczenie minuta ciszy tego znakomitego piłkarza. Piłkarza Górnika zagrają także przeciwko Lechowi w czarnych opaskach.Henryk Bałuszyński Reprezentacja Polski: 15 meczów/6 goli I liga dla Górnika Zabrze: 109/18 I liga dla VfL Bochum: 56/6 Kluby: Gwiazda Chudów, Górnik Zabrze, Górnik Knurów, Górnik Zabrze, VfL Bochum, Arminia Bielefeld, Bochum, LR Ahlen, SV Babelsberg, EN Paralimni (Cypr), Piast Gliwice, Koszarawa Żywiec, Gwarek Ornontowice, Gwiazda Chudów