Pierwszy występ Brumy po odejściu z Lecha [wideo]

Ładny drybling zakończony zbyt mocnym podaniem do kolegi, dwa faule, w tym jeden na żółta kartkę - były piłkarz Lecha Poznań był widoczny w swoim debiucie w zespole Rijnsburgse Boys. Nowa drużyna byłego lechity wygrała 2:1 z VV Katwijk i jest wiceliderem holenderskiej III ligi.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Marciano Bruma był piłkarzem Kolejorza przez niespełna pół roku. Rozegrał sześć meczów w ekstraklasie i dwa w Pucharze Polski. Na początku lutego rozwiązał kontrakt w Poznaniu "z powodów rodzinnych". Nieoficjalnie wiemy, że miał tłumaczyć w Lechu, że stracił motywację do gry profesjonalnej gry w piłkę i że chce wkrótce zostać menedżerem, który reprezentuje interesy piłkarzy.

Zaledwie parę dni później związał się z Rijnsburgse Boys. To klub holenderskiej Topklasse, która jest specyficznym odpowiednikiem trzeciej ligi. Topklasse istnieje bowiem dopiero od sezonu 2010/2011. Rozdziela dwie profesjonalne klasy rozgrywek (Eredivisie i Eeerste Divisie) od Hoofdklasse, do tego czasu najwyższej klasy amatorskiej. Topklasse dzieli się na Topklasse Zaterdag i Topklasse Zondag, czyli na grupę sobotnią i grupę niedzielną.

Już na początku kilkuminutowego skrótu pojawia się postać byłego lechity. Z przebiegu meczu widać, że poziom ligi, w której wylądował, nie jest najwyższy. W swoim debiucie Marcian Bruma musiał się zmagać nie tylko z rywalami, ale też z porywistym wiatrem.

W kadrze Rijnsburgse Boys są dwaj piłkarze o polskobrzmiących nazwiskach: to bramkarz Tim Orlowski i obrońca Benito Olenski.

Skrót z meczu Rijnsburgse Boys - VV Katwijk:Co sądzisz o zmianie klubu przez Marciano Brumę?