Prasa krytykuje Jose Bakero: Został ośmieszony

Sobotnie gazety przynoszą Lechowi Poznań i trenerowi Jose Bakero krytykę, wyrzuty i hasła mówiące o kompromitacji, bezradności i końcu mistrzowskich aspiracji
Oto co piszą na temat meczu dzisiejsze gazety:

"Gazeta Wyborcza": Lech nadal zawodzi

Beznadziejny pierwszy występ Lecha Poznań w tym roku. Bezradny, nieskuteczny kandydat na puchary przegrał 0:1 z GKS Bełchatów. Wściekłość kibiców na Jose Bakero i jego zespół jest coraz większa.

Lech irytował. Nie potrafił poradzić sobie z mądrze broniącym się zespołem z Bełchatowa. Zawód był coraz większy i gwizdy się nasilały. Pod ich wpływem lechici grali jeszcze gorzej. Jose Bakero gestykulował przy linii bocznej, ale jego podopieczni znów tłukli głową w mur, tak jak podczas wielu meczów rundy jesiennej. Kwadrans przed końcem spotkania GKS Bełchatów dość swobodnie rozgrywał odzyskaną piłkę w okolicach własnego podania, by szybkim przerzutem uruchomić kolejną kontrę. Tak jak większość podobnych zagrań, nie kończyła się ona, co prawda, okazją bramkową, ale wyraźnie grała na nosie Lechowi i taktyce trenera Jose Bakero. To poznaniacy musieli bowiem biegać za piłką, a nie rywale.

"Głos Wielkopolski": Mała Barcelona Bakero znów została ośmieszona

Bez względu na porę roku, stan boiska, ułożenie planet i układ biometeo, zespół mający mistrzowskie aspiracje powinien pewnie wygrać na swoim stadionie z klubem ogłaszającym obronę przed spadkiem.

Trener Jose Bakero poza garścią banałów, postanowił natomiast z wyrzutem w głosie podzielić się informacją, dlaczego zdjął z boiska Huberta Wołąkiewicza: - Rozmawiałem z nim w przerwie i powiedział mi, że sędzia dwukrotnie groził mu wyrzuceniem z boiska. Pozostawiam to do państwa oceny - wypalił Hiszpan.

W takim razie, wypada podziękować arbitrowi Hubertowi Siejewiczowi, że tak skutecznie wpłynął na roszady w składzie Lecha

"Przegląd Sportowy": Bakero wisi na włosku! Lech znokautowany na inaugurację

Lechici o tytule mogą już powoli zapomnieć, a trudno też będzie im powalczyć o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach.

Mający nawet mistrzowskie aspiracje Lech przegrał na własnym boisku z walczącym o utrzymanie GKS Bełchatów.

"Fakt": Kompromitująca porażka Lecha

Kompromitacja piłkarzy Lecha! Walczący o utrzymanie GKS Bełchatów okazał się za mocny dla zespołu trenera Jose Bakero (49 l.). Fani Kolejorza nie wytrzymali wczoraj i po meczu wygwizdali piłkarzy oraz szkoleniowcaJose Bakero: Jestem zawiedziony podobnie jak kibice

Czy Jose Bakero powinien prowadzić Lecha w kolejnym meczu w Chorzowie?