Ivan Djurdjević: Młodych wprowadzamy za późno

- W Lechu mamy wielu zdolnych chłopaków w wieku 14,15, 16 lat. Co najmniej kilku z nich zapowiada się na bardzo dobrych zawodników. Są i tacy, którzy mają już 18-19 lat i dopiero teraz są wprowadzani di pierwszego zespołu. O wiele za późno - mówi Ivan Djurdjević, doświadczony piłkarz i grający już trener Lecha Poznań w magazynie Kolejorz.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

- W Polsce panuje dziwne przeświadczenie, że to za wcześnie dla takich graczy, że trzeba jeszcze poczekać, że tak młodego chłopaka nie można "zajechać". To jest, moim zdaniem, błąd - uważa serbski piłkarz, typowany na przyszłego szkoleniowca Kolejorza. - Uważam, że najlepsi z tych, którzy mają po 15-16 lat już teraz powinni z nami jechać na zimowy obóz. Już powinni z nami ćwiczyć, co nie znaczy, że już powinni z nami grać. Taki gracz zdobywa wtedy kapitał. Widzi, że się na niego stawia.

- Jeśli nasz zawodnik wypożyczany jest do I albo II ligi, to jeszcze nie jest tak źle. Ale III liga to nieporozumienie - uważa Ivan Djurdjević.

Lech Poznań zgłasza juniorów do walki o mistrzostwo

Ivan Djurdjević ma już certyfikat UEFA. Brakuje mu tylko certyfikatu UEFA Pro. - Praca z Młodą Ekstraklasą to dla mnie bardzo fajna przygoda. Zacząłem już prowadzić niektóre zajęcia. Mam swoje obserwacje i mogę powiedzieć, że praca szkoleniowa z młodzieżą nie stoi w Lechu na złym poziomie, ale jest tu wielu zdolnych zawodników, którzy, moim zdaniem, traca czas - dodaje.

"Fakt": Lech ma już następcę Jose Bakero. To Ivan Djurdjević