Sport.pl

Ivan Djurdjević: Młodych wprowadzamy za późno

- W Lechu mamy wielu zdolnych chłopaków w wieku 14,15, 16 lat. Co najmniej kilku z nich zapowiada się na bardzo dobrych zawodników. Są i tacy, którzy mają już 18-19 lat i dopiero teraz są wprowadzani di pierwszego zespołu. O wiele za późno - mówi Ivan Djurdjević, doświadczony piłkarz i grający już trener Lecha Poznań w magazynie Kolejorz.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

- W Polsce panuje dziwne przeświadczenie, że to za wcześnie dla takich graczy, że trzeba jeszcze poczekać, że tak młodego chłopaka nie można "zajechać". To jest, moim zdaniem, błąd - uważa serbski piłkarz, typowany na przyszłego szkoleniowca Kolejorza. - Uważam, że najlepsi z tych, którzy mają po 15-16 lat już teraz powinni z nami jechać na zimowy obóz. Już powinni z nami ćwiczyć, co nie znaczy, że już powinni z nami grać. Taki gracz zdobywa wtedy kapitał. Widzi, że się na niego stawia.

- Jeśli nasz zawodnik wypożyczany jest do I albo II ligi, to jeszcze nie jest tak źle. Ale III liga to nieporozumienie - uważa Ivan Djurdjević.

Lech Poznań zgłasza juniorów do walki o mistrzostwo

Ivan Djurdjević ma już certyfikat UEFA. Brakuje mu tylko certyfikatu UEFA Pro. - Praca z Młodą Ekstraklasą to dla mnie bardzo fajna przygoda. Zacząłem już prowadzić niektóre zajęcia. Mam swoje obserwacje i mogę powiedzieć, że praca szkoleniowa z młodzieżą nie stoi w Lechu na złym poziomie, ale jest tu wielu zdolnych zawodników, którzy, moim zdaniem, traca czas - dodaje.

"Fakt": Lech ma już następcę Jose Bakero. To Ivan Djurdjević

Więcej o:
Komentarze (3)
Ivan Djurdjević: Młodych wprowadzamy za późno
Zaloguj się
 • Gość: ss

  Oceniono 3 razy 3

  tyle ze zawodnik zapomnial jakie w Polsce jest podejscie rodzicow takiego 15-latka. Tatus widzac ze chlopak wyjedzie na oboz z seniorami od razu staje sie wielkim menago i wysyla cv gowniarza do Hiszpanii i Włoch, moze ktos go kupi jako talent byle euro wpadlo do kieszeni. Niestety taka prawda.

 • penkin

  Oceniono 2 razy 0

  Djuka,Injac i Ubiparip wracają do Serbii,a ich miejsce zajmą młodzi polscy piłkarze.jestem za.

 • Gość: KOLEJORZ

  Oceniono 8 razy -6

  cały Lech jest' pod dyktando djuki .. chce zostać trenerem .rozumiem .. Bosackiego wywalili .. bo był starszy od djuki.. jak zostanie trenerem to będą gorzej grać niż za kadencji bakero (a jednak da się gorzej prowadzić zespół ).. dlaczego nie wezmą Probierza ? .. dobry trener .. co zrobił z łks-em ? nawet on mógł wygrywać , w co trudno wierzyć ..

  wiara wku...acie mnie z tymi blogami .. tam jest gó... napisane .. o zgniłym stolcu z kiszoną kapistą z zielem brytyjskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX