Marcin Kamiński na Euro 2012?

Selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda ma zamiar powołać na mecz z Portugalią (29 lutego na Stadionie Narodowym w Warszawie) młodego lechitę Marcina Kamińskiego.
Piłkarz ten był już powoływany do reprezentacji - zaliczył jeden występ w zeszłorocznym meczu z Bośnią i Hercegowiną. Tym razem jednak - jak się dowiadujemy nieoficjalnie - selekcjoner Smuda rozważa jego kandydaturę do kadry na Euro 2012. Marcin Kamiński, który jest ostatnio wystawiany w Lechu Poznań przez trenera Jose Bakero na pozycji defensywnego pomocnika, miałby grać w reprezentacji kraju na pozycji lewego obrońcy, np. kosztem Sebastiana Boenischa z Werderu Brema.

Marcin Kamiński w styczniu skończył zaledwie 20 lat. Dopiero w tej rundzie wdarł się do podstawowej jedenastki poznańskiego Lecha.

Pewien takiego powołania jest Andrzej Juskowiak, wielokrotny reprezentant Polski: - Na mistrzostwa powinni jechać Marcin Kamiński z Lecha i Arkadiusz Piech z Ruchu. Jeśli nie będą grać gorzej niż jesienią, trener powinien ich zabrać. Uniosą odpowiedzialność - stwierdził w wywiadzie dla Sport.pl były napastnik Legii