Sport.pl

Kim jest nowy prezes Lecha Poznań?

- Nie obniżę cen biletów, a sukces finansowy klubu będę cenił na równi z sukcesem sportowym - mówi Karol Klimczak, nowy prezes Lecha Poznań. 39-letni doktor katedry inwestycji i nieruchomości Uniwersytetu Ekonomicznego, który zapewnia, że jest fanem futbolu, ale wiem, że są w tym klubie tacy, którzy znają się na nim lepiej

Informacje o zmianach w zarządzie „Kolejorza” krążyły od kilkunastu dni. „Gazeta” niespełna dwa tygodnie temu napisała, że najpoważniejszym kandydatem na nowego prezesa klubu jest dotychczasowy członek zarządu odpowiedzialny za finanse, Karol Klimczak. Wczoraj właściciel klubu Jacek Rutkowski oficjalnie ogłosił, że od początku listopada Klimczak obejmie stanowisko prezesa, dotychczasowy prezes Andrzej Kadziński wejdzie w skład kierowanej przez Rutkowskiego rady nadzorczej, zaś do zarządu trafił jego syn Piotr i zajmie się nadzorowaniem pionu sportowego. W zarządzie na stanowisku wiceprezesa pozostaje Arkadiusz Kasprzak.

Nowy prezes Lecha Poznań ma 39 lat i od 2004 roku współpracuje z holdingiem Amica SA. Wraz z nią w 2006 roku znalazł się w „Kolejorzu”, gdzie zajmował się dotąd sprawami finansowymi i projektowaniem biznesowym. Jest także pracownikiem naukowym Uniwersytetu Ekonomicznego – doktorem w katedrze inwestycji i nieruchomości. Jest żonaty, jako hobby podaje historię, politykę i gospodarkę.

– Wiem, że fakt, iż prezesem został finansista, nie umknie uwadze kibiców – mówi nowy prezes. – Ale zapewniam, że nie tylko pieniądze i budżet klubu będą przedmiotem moich zainteresowań. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie będzie sukcesu finansowego Lecha bez jego sukcesu sportowego. Jestem fanem futbolu, ale wiem, że są w tym klubie tacy, którzy znają się na nim lepiej. Więc na pewno nie będę dzwonił z trybuny w przerwie meczu i dyktował trenerowi zmian – śmieje się Karol Klimczak.

wesoł, rana

Karol Klimczak nowym prezesem Lecha Poznań

Lech deklaruje: Artjom Rudniew zimą nie odejdzie

Więcej o: