Niemcy chcą kupić Semira Stilicia

Dwa kluby niemieckiej Bundesligi - Borussia Mönchengladbach i VfB Stuttgart - zamierzają pozyskać z Lecha Poznań pomocnika Semira Stilicia - informują bośniackie media.
Wysłannicy Gladbach i Stuttgartu obserwują pomocnika mistrzów Polski już od dłuższego czasu i zamierzają złożyć na niego ofertę.

Semir Stilić ma kontrakt z Lechem Poznań do czerwca 2012 r. A zatem wkrótce poznański klub musi postanowić, czy przedstawi Bośniakowi nową ofertę czy też go sprzeda. W styczniu Stilić będzie mógł bowiem podpisać umowę z nowym klubem bez pytania o zgodę i odejść za darmo z Lecha po wygaśnięciu umowy. Jeśli więc piłkarz w najbliższych miesiącach nie porozumie się z poznańskim klubem w sprawie nowego kontraktu, lato 2011 r. jest ostatnim momentem, w którym Lech może zarobić na jego transferze.

24-letni dziś pomocnik trafił do Poznania trzy lata temu z Zeljeznicara Sarajevo. Lech zapłacił za niego 600 tys. euro. Teraz portal transfermarkt.de wycenia zawodnika na 2,7 mln euro.

Bośniackie media podają, że VfB Stuttgart chciało kupić Semira Stilicia już zimą, ale wówczas "Kolejorz" odmówił. Niemcy zatem ponowią ofertę. Przebić ją może Borussia Mönchengladbach, która jest gotowa zaoferować Lechowi więcej pieniędzy za Bośniaka. Warunek jest jeden: Gladbach musi się utrzymać w Bundeslidze. Zostały dwie kolejki i byli wielokrotni mistrzowie Niemiec są na miejscu spadkowym. Tracą do miejsca barażowego dwa punkty, a trzy do bezpiecznego.