Sport.pl

Piłkarze Lecha Poznań w różowych sznurówkach

W różowych sznurowadłach zagrają w jutrzejszym meczu piłkarze Lecha Poznań i GKS Bełchatów, podobnie zresztą jak zawodnicy wszystkich innych drużyn. To różowa akcja wsparcia dla osób chorych na nowotwory, propagująca robienie sobie badań USG. Inicjatorem jest Polski Związek Piłkarski, we współpracy z Ekstraklasą SA.
- Nowotwór to jedna najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych naszych czasów, która, niestety, nie omija także piłkarzy - mówi Marek Pięta, szef Polskiego Związku Piłikarzy. - Poparcie dla inicjatywy PZP wyrazili zawodnicy wszystkich polskich klubów występujących w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych. Z ogromnym entuzjazmem przyjęli pomysł zamanifestowania faktu, iż nieobojętne są im problemy natury społecznej. Wielu z nich miało okazję występować z tragicznie zmarłymi Krzysztofem Piszczkiem i Jakubem Ławeckim, którym walki z chorobą nie udało się wygrać. Ta akcja to hołd także dla nich. Wsparcie dla naszej inicjatywy zadeklarowali również organizatorzy polskich rozgrywek piłkarskich.

Krzysztof Piszczek to zmarły na nowotwór piłkarz Cracovii Kraków. Miał 31 lat. Jakub Ławecki, zawodnik Stali Stalowa Wola, był jeszcze młodszy. Gdy zmarł dokładnie rok temu na raka, miał 26 lat.Wszystko o Lechu Poznań - w naszym specjalnym serwisie

Więcej o: