Piłkarzy Warty Poznań pokonały grypa i Cracovia

Bez siedmiu zawodników Warta Poznań nie miała większych szans z Cracovią i zasłużenie przegrała sparing 0:2. Po meczu trener Bogusław Baniak ogłosił kadrę na obóz w Zakopanem. Są niespodzianki.
- Mamy w zespole epidemię. Z Cracovią gramy prawie rezerwami. Nie wiadomo, co z obozem - mówił przed meczem w Jarocinie wyraźnie zdenerwowany trener Baniak. - Rano dostałem trzy telefony od zawodników, którzy mają po 40 stopni gorączki. Po leczeniu antybiotykami będę im musiał dać odpocząć przez trzy-cztery dni w Zakopanem.

Osłabiona Warta właściwie tylko przyglądała się, jak w piłkę grali zawodnicy Cracovii. Wygrali zasłużenie, po golach, które padły w ciągu pięciu minut w drugiej połowie. "Zieloni" mieli problem, by wymienić kilka podań między sobą. Wy chcecie grać w lidze?! - krzyczał zza linii trener.

Cierpliwości Baniakowi nie starczyło już dla Kamila Witkowskiego, który po kilku dniach testów pożegnał się z Poznaniem. Do Zakopanego nie pojedzie też Damian Pawlak. Wychowanek Warty wczoraj tylko truchtał wokół boiska. - Najprawdopodobniej zostanie wypożyczony - tłumaczy dyrektor sportowy Tadeusz Fajfer.

W kadrze na zgrupowanie znalazł się inny testowany zawodnik Mpako Zerah, mimo że wczoraj zagrał słabo. Wygranym pierwszych dni okresu przygotowawczego jest niespełna 18-letni obrońca Adrian Wróblewski. - Zaskoczył mnie pozytywnie na tle prawie podstawowego składu Cracovii - mówi Baniak, który był nieco rozczarowany postawą debiutanta Łukasza Białożyta.

- Tak na usprawiedliwienie powiem, że mieliśmy dotychczas jeden trening na boisku, więc tragedii z wyniku nie robię. Spodziewałem się więcej, ale jesteśmy na dobrej drodze - twierdzi trener i zapowiada, że w najbliższych dniach do Warty dołączy jeszcze kilku piłkarzy. - Czekamy na bramkarza z przeszłością w ekstraklasie - mówi Baniak. - Poza tym chcę zgłosić pani prezes potrzebę sprowadzenia środkowego pomocnika i prawego obrońcy. Jeden z nich dojedzie na obóz w poniedziałek - twierdzi. Dzień wcześniej "Zieloni" rozpoczną obóz w stolicy Tatr.

Cracovia - Warta Poznań 2:0

Bramki: 1:0 Giza (58. min), 2:0 Moskała (62.)

Skład Warty: Radliński - Wichtowski, Kieruzel, Jasiński, Kosznik - Bartkowiak, Wojciechowski - Iwanicki, Zerah, Białożyt - Reiss. Grali także: Wróblewski, Mazurek, Witkowski, Budzyń.Kadra na Zakopane

Bramkarze: Łukasz Radliński, Adrian Lis.

Obrońcy: Łukasz Kosznik, Piotr Kieruzel, Maciej Wichtowski, Przemysław Otuszewski, Łukasz Jasiński, Alain Ngamayama, Adrian Bartkowiak.

Pomocnicy: Paweł Iwanicki, Michał Ciarkowski, Marcin Wojciechowski, Arkadiusz Miklosik, Tomasz Magdziarz, Adrian Wróblewski, Adrian Laskowski, Maciej Scherfchen, Łukasz Białożyt, Mpako Zerah.

Napastnicy: Zbigniew Zakrzewski, Piotr Reiss, Marcin Mazurek.