Warta bez Golińskiego

PIŁKA NOŻNA 11 Rewolucja kadrowa związana z przyjściem do Warty Poznań nowego inwestora ma zostać oficjalnie ogłoszona w przyszłym tygodniu. Na razie wiadomo, że ?Zielonych? nie wzmocni eks-lechita Michał Goliński.
Tuż przed świętami "Głos Wielkopolski" napisał, że Wartę wzmocnią Maciej Scherfchen i Michał Goliński". - Jest pan drugą osobą, która mi o tym opowiada - mówił nam w poniedziałkowe popołudnie Goliński. - Pierwszy był mój sąsiad, 15 minut temu. Nikt z klubu nie rozmawiał ze mną w sprawie przejścia do Warty, a ja jeszcze przez rok mam kontrakt z Cracovią.

Dyrektor sportowy Warty, Zbigniew Śmiglak, o wzmocnieniach zespołu rozmawiać na razie nie chce. - 5 stycznia piłkarze wracają do zajęć, wtedy wszystko powinno być jasne - ucina. Dopytywany o skalę zmian przyznaje: - Będą nowi zawodnicy. Pożegnamy się może nawet z dziesięcioma graczami.

Do Warty może wrócić obrońca Adrian Bartkowiak, który rok temu grę w Poznaniu zamienił na występy w Górniku Łęczna. Teraz klub z Lubelszczyzny wystawił go na listę transferową. Szkoleniowcem Warty w rundzie wiosennej znów ma być Bogusław Baniak, który już dwa tygodnie temu potwierdził w rozmowie z "Gazetą", że ma ofertę z klubu z Dolnej Wildy.