Piotr Reiss znów dał wygraną Warcie Poznań

Warta Poznań wygrała na wyjeździe z KSZO Ostrowiec 1:0, a gola znów strzelił Piotr Reiss. Z trzema bramkami na koncie znów goni liderów klasyfikacji króla strzelców.
Pierwsze 45 minut sobotniego meczu było bodaj najlepszym fragmentem gry w wykonaniu KSZO Ostrowiec w tym sezonie. W grze gospodarzy był pomysł, kilka oskrzydlających, przeprowadzonych na pełnej szybkości akcji, mogło się podobać. Defensorów Warty Poznań gnębił zwłaszcza dobrze dysponowany w tym sezonie Jakub Cieciura. Nieprzeciętne umiejętności, zwłaszcza w wyszkoleniu technicznym, pokazał też znany w Poznaniu Damian Nawrocik. Cieciura kilkakrotnie kapitalnie zgubił rywali na prawym skrzydle i wyłożył piłkę Krystianowi Kanarskiemu, ale ten fatalnie skiksował. Schodzącego z boiska Kanarskiego, sympatycy gospodarzy pożegnali zatem solidną porcją gwizdów. Koncepcji na zaskoczenie rywala, a najpewniej także i sił, zawodnikom znakomicie znanego w Poznaniu trenera Czesława Jakołcewicza wystarczyło jednak tylko na pierwszą połowę. Po przerwie dominowali już poznaniacy: dużo ruchliwsi, szybsi, lepiej zorganizowani. Zaawansowani wiekowo ostrowczanie przegrywali niemal każdy pojedynek biegowy, w efekcie z każdą minutą coraz bardziej pachniało golem dla Warty. I ten padł - na kwadrans przed końcem piłka "znalazła" jak zwykle ustawionego w odpowiednim miejscu Piotra Reissa, który spokojnie wpakował ją do pustej bramki.

KSZO próbował wyrównać, ale im bliżej było końcowego gwizdka, tym miał coraz mniej argumentów. W środku pola dominowała już Warta, wyłapywała też kilkudziesięciometrowe dośrodkowania w pole karne, które miały ją niby zaskoczyć.

Sami piłkarze poznańskiej Warty także nie mogli w sobotę narzekać na brak okazji strzeleckich (m.in. Tomasz Magdziarz trafił w słupek, a Zbigniew Zakrzewski zmarnował doskonałą okazję bramkową). KSZO Ostrowiec - Warta Poznań 0:1 (0:0) Bramka: Reiss (75.) KSZO: Wróbel - Kardas Ż, Dybiec, Skórnicki, Lasocki - Cieciura, Dziewulski (88. Kapsa), J. Białek, W. Białek - Nawrocik (81. Persona), Kanarski (65. Frańczak). Warta: Radliński - Zawadzki Ż, Wichtowski, Jasiński, Kosznik - Magdziarz, Szałas (71. Miklosik), Wojciechowski, Iwanicki (81. Pawlak) - Zakrzewski Ż (90. Mazurek), Reiss

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)