Sport.pl

FC Liverpool, Juventus, Atletico Madryt? - Lech losuje

Lech Poznań awansował do fazy grupowej i dziś o godz. 13 pozna swoich trzech nowych rywali. Będą to trzy zespoły teoretycznie lepsze od Kolejorza, gdyż ten trafia do najsłabszego, czwartego koszyka.
Grupa śmierci dla Lecha: Atletico Madryt, Manchester City, Borussia Dortmund, Lech Poznań Grupa najłatwiejsza: AZ Alkmaar, Getafe CF, Lewski Sofia, Lech Poznań

Zapraszamy na relację na żywo z losowania na serwis Lecha Poznań

Wiadomo zatem, z kim Lech Poznań na pewno NIE ZAGRA. To zespoły:

- Aris Saloniki (Grecja)- wyeliminował Austrię Wiedeń

- Rapid Wiedeń (Austria) - wyeliminował Aston Villę

- Karpaty Lwów (Ukraina) - wyeliminowały Galatasaray Stambuł

- Young Boys Berno (Szwajcaria) - z Ligi Mistrzów, gdzie przegrało z Tottenham Hotspur

- FC Utrecht (Holandia) - wyeliminował Celtic Glasgow

- AA La Gantoise (Belgia) - wyeliminowało Feyenoord Rotterdam

- Lausanne Sports (Szwajcaria)

- Sheriff Tyraspol (Mołdawia) - z Ligi Mistrzów, gdzie przegrał z FC Basel

- VSC Debrecen (Węgry) - wyeliminował Litex Łowecz

- Hajduk Split (Chorwacja) - wyeliminował Unirea Urziuceni

 

Z kim zatem Lech Poznań może zagrać?

Otóż będzie on losował po jednym zespole z każdego koszyka

Koszyk 1 (najsilniejszy)

- FC Liverpool (Anglia) - wyeliminował Trabzonspor NK

- FC Sevilla (Hiszpania) - z Ligi Mistrzów, gdzie przegrała ze Sportingiem Braga

- FC Porto (Portugalia) -wyeliminowało RC Genk

- Villarreal CF (Hiszpania) - wyeliminował Dniepr Mohylew

- CSKA Moskwa (Rosja) - wyeliminowało Anorthosis Famagusta

- PSV Eindhoven (Holandia) - wyeliminowało Sibir Nowosybirsk

- Atletico Madryt (Hiszpania) - obrońca trofeum

- Zenit St. Petersburg (Rosja) - z Ligi Mistrzów, gdzie przegrał z AJ Auxerre

- Juventus Turyn (Włochy) - wyeliminował Sturm Graz

- Sporting Lizbona (Portugalia) - wyeliminował Brondby IF

- VfB Stuttgart (Niemcy) - wyeliminował Slovan Bratysława

- AZ Alkmaar (Holandia) - wyeliminował Aktobe Lento



Koszyk 3 (najsłabszy)

- Sparta Praga (Czechy) - z Ligi Mistrzów, gdzie przegrała z MSK Zilina

- AEK Ateny (Grecja) - wyeliminował Dundee United

- Metallist Charków (Ukraina) - wyeliminował Omonię Nikozja

- Lewski Sofia (Bułgaria) - wyeliminował AIK Sztokholm

- Rosenborg Trondheim (Norwegia) - wyeliminował

- FC Salzburg (Austria) - z Ligi Mistrzów, gdzie przegrał z Hapoelem Tel Awiw

- CSKA Sofia (Bułgaria) - wyeliminowało TNS Llansantffraid

- OB Odense (Dania) - wyeliminowało FC Motherwell

- SSC Napoli (Włochy) - wyeliminowało Elfsborg Boras

- Borussia Dortmund (Niemcy) - wyeliminowała Karabach Agdam

- Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) - wyeliminowało Gyor ETO

- BATE Borysow (Białorus) - wyeliminowało Maritimo Funchal

Losowanie rozpocznie się o godz. 13