Jamajczyk w Warcie

Jeszcze bez Zbigniewa Zakrzewskiego, ale za to z piłkarzem z Jamajki zagrała w sobotę Warta Poznań. W mini-turnieju w Opalenicy ?Zieloni? najpierw ulegli 0:1 Cracovii, a potem zremisowali bezbramkowo z Pogonią Szczecin.
Każdy z meczów trwał tylko 45 min, ale niecodziennych okoliczności było w sobotę więcej. Na testy do Warty zgłosiło się o wiele więcej graczy niż czwórka, która zapowiedziała się jeszcze przed weekendem. Gdy do pierwszego gwizdka meczu z Cracovią zostało parę minut trener Warty Marek Czerniawski słyszał jeszcze prośby menedżerów, by jednak wystawić do gry ich zawodnika. - Fajny chłopak, grał cały sezon w... - i tu padała nazwa klubu.

Zatem oprócz Michała Zawadzkiego (prawy obrońca z Zielonej Góry), Radosława Kardasa (stoper z KSZO Ostrowiec), Łukasza Kominiaka (lewy obrońca z Sandecji Nowy Sącz) i Damiana Szałasa (środkowy pomocnik z Orła Międzyrzecz) zieloną koszulkę Warty założyli także m.in. David Topolski (były gracz Lecha Poznań, a wiosną w GKP Gorzów), Marcin Wojciechowski (zimą odszedł z Warty i rundę spędził w Zniczu Pruszków), Piotr Darmochwał (Okocimski Brzesko), a nawet niejaki Dan Smart. Czarnoskóry napastnik, który przyleciał do Polski z USA. Potem okazało się, że to Jamajczyk, którego występ nawet spodobał się trenerowi Czerniawskiem. Bo i zbieranina w strojach Warty spisała się w sobotę całkiem nieźle. Z Cracovią Warta przegrała, ale miała kilka okazji, by też strzelić gola. Najlepszą - Tomasz Magdziarz, który trafił piłką w słupek.

- Przyjechała do nas grupa ciekawych ludzi i można byłoby coś z tej mąki piec - stwierdził trener Warty, który chce, by klub jak najszybciej podpisał kontrakty z zawodnikami, którzy mu się spodobali. - Boję się, że jak powiem tym piłkarzom, że jest za wcześnie na rozmowy o konkretach, to pojadą gdzie indziej - wyjaśnił.

Warta ma zacząć podpisywać umowy z zawodnikami najwcześniej za tydzień. Być może także ze Zbigniewem Zakrzewskim, który w Opalenicy nie wystąpił, gdyż miał tego dnia uroczystość rodzinną.Cracovia - Warta Poznań 1:0

Bramka: Suworow (41. min)

Warta: Lis - Zawadzki, Kardas, Wichtowski, Kominiak (37. Smuniewski) - Szałas, Marcin Wojciechowski - Magdziarz, Reiss, Iwanicki, Piosik (32. Smart).Warta - Pogoń Szczecin 0:0

Warta: Gołębiewski - Zawadzki (Kominiak, Cudny), Wichtowski (Maciej Wojciechowski), Kardas, Smuniewski (Topolski) - Szałas (Miklosik), Darmochwał, Magdziarz (Ozimek), Skrzycki - Iwanicki (Marcinkowski), Smart.W trzecim meczu mini-turnieju: Cracovia - Pogoń 0:0; grano 1x45 min.