Ekstraklasa. Peszko w Grecji, a w Lechu - Bułgar?

Greckie media już informują, że Sławomir Peszko podjął decyzję i zagra w Panathinaikosie Ateny. - Nieprawda - mówi dyrektor sportowy Lecha Marek Pogorzelczyk.
Wideo, bramki i skróty z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv »

- Rozmawiałem ze Sławkiem w poniedziałek. Nie podjął jeszcze żadnej decyzji, ani o odejściu, ani o pozostaniu w Lechu - twierdzi Pogorzelczyk. Dodaje, że do klubu nie wpłynęła tez żadna informacja od Greków. Peszko ma jednak w kontrakcie kwotę odstępnego w wysokości 500 tys. dolarów (400 tys. euro). Grecy nie potrzebują na transfer zgody Lecha. - Zwyczajowo jednak informuje się dotychczasowy klub, że zamierza się skorzystać z klauzuli odstępnego - mówi Pogorzelczyk. - Z tego co wiem, Panathinaikos Ateny szykuje na tę pozycję zawodnika greckiego, a nie Peszkę.

Na razie Peszko, podobnie jak i Robert Lewandowski, są na zgrupowaniu kadry narodowej w Kufstein w Austrii. W środę wystąpią w meczu towarzyskim z Serbią, a 8 czerwca czeka ich jeszcze prestiżowy mecz z mistrzami Europy, Hiszpanami. - Nie będziemy teraz rozmawiali o transferze. Obaj mają inne sprawy na głowie - mówi dyrektor sportowy Lecha. - 10 czerwca Sławek ma być w Poznaniu. Wtedy wszystko się wyjaśni.

Natomiast Lewandowski - o ile nie dojdzie do jego transferu do Borussii Dortmund - teoretycznie powinien pojawić się na treningu "Kolejorza". Na razie obie strony wzmacniają swe pozycje negocjacyjne. Właściciel Lecha Jacek Rutkowski twierdzi, że ma telefony od dużych klubów, które też chciałyby Lewandowskiego. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o AS Roma oraz prawdopodobnie Fenerbahce Stambuł. Z kolei Borussia Dortmund wypuściła przeciek, iż obejdzie się bez Lewandowskiego. Niemiecka gazeta "Bild" podaje, że westfalski klub zamierza w takiej sytuacji pozyskać innego reprezentanta Polski - to Ludovic Obraniak. - Borussia i Obraniak są po rozmowach - pisze "Bild". Co do Lewandowskiego jednak, Niemcy podkreślają cały czas swą pewność, że na początku lipca lechita będzie już u nich.

Tymczasem bułgarski portal Sportal.bg twierdzi, że Lech złożył ofertę reprezentantowi Bułgarii, lewemu obrońcy Weselinowi Minewowi z Lewskiego Sofia. To piłkarz z listy transferowej bułgarskiego klubu.

O Lechu czytaj w specjalnym serwisie - Lech Poznań na Sport.pl »