Rewolucyjne zmiany w Pile

Nowy trener, nowe zawodniczki - zmiany w zespole siatkarek PTPS Piła przed nowym sezonem będą ogromne.
To pokłosie nieudanego sezonu, w którym po raz pierwszy od 15 lat Wielkopolska została bez medalu mistrzostw Polski siatkarek. Sama Piła natomiast została bez medalu po raz pierwszy od 2004 r. W tym czasie pilska siatkówka nie sięgnęła już po złoto, jak w tłustych latach 1999-2002, ale wywalczyła trzy srebrne i dwa brązowe medale.

Teraz jednak drużyna odpadła już w pierwszej rundzie play-off, po trzech zaledwie meczach z beniaminkiem, Budowlanymi Organiką Łódź. Nigdy dotąd Piła nie została ograna w play-off w zaledwie trzech spotkaniach.

W trakcie sezonu zwolniony został trener Wojciech Lalek (jeszcze w styczniu), potem zrezygnował Adam Grabowski. Sezon dokończył jego asystent Mirosław Zawieracz.

Teraz PTPS będzie miało nowego trenera - jego nazwisko poznamy najprawdopodobniej w piątek. Wtedy także okaże się, jaki będzie skład drużyny. - Zmiany są potrzebne i będą potężne - mówi wiceprezes klubu Radosław Ciemięga. - Łatwiej chyba będzie wymienić te zawodniczki, które zostaną w Pile.

Na razie wiadomo na pewno, że odchodzą Gabriela Wojtowicz (najwyższa polska siatkarka będzie reprezentowała barwy mistrza Polski, Aluprofu Bielsko-Biała) oraz Klaudia Kaczorowska.