Warta Poznań: wszystkie prawa zastrzeżone

Warta zastrzegła swoją nazwę oraz herb i ubiegła osoby spoza klubu, które chciały na nich zarabiać. Na początku kwietnia sama otworzy sklep z gadżetami i sprzętem sportowym.
Znak towarowy Warty Poznań został zastrzeżony w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego Unii Europejskiej w hiszpańskim Alicante. Dzięki temu, nazwa i herb klubu podlega ochronie we wszystkich krajach członkowskich UE. A to oznacza, że klub z Dolnej Wildy będzie mógł dochodzić swoich praw wobec osób i firm, które bez zgody Warty będą sprzedawać "warciane" gadżety.

- Na razie nie mamy sygnałów, by ktoś handlował produktami z logo Warty - mówi Piotr Matecki, pełnomocnik zarządu KS Warta ds. marketingu. - Nie planujemy też kontroli targowiska na dawnej ul. Bema czy giełdach. To bardziej nasze zabezpieczenie na przyszłość - opowiada. - Zastrzeżony znak towarowy to podstawa przy rozmowach z inwestorami czy sponsorami. Nie może być przecież tak, że dysponuje nim ktoś inny niż klub. A wiemy, że takie próby były - mówi Matecki. - Poza tym, kluby pierwszej ligi za pewien czas będą musiały działać w formie spółki akcyjnej. Wówczas stowarzyszenie wniesie do spółki właśnie herb i nazwę - dodaje.

Warta dysponuje teraz prawami do gadżetów wszystkich sześciu sekcji. Klub chce je sprzedawać w nowym sklepie, który zostanie otwarty na początku kwietnia w budynku klubowym od strony Drogi Dębińskiej. Wartę wciąż obowiązuje też umowa z firmą Red Box Soccer, która może produkować i sprzedawać produkty piłkarskie z klubowym logo.2 kwietnia o godz. 19.15 (w Wielki Piątek) Warta Poznań rozegra wyjazdowy mecz z GKS Katowice. Będzie on transmitowany przez TVP Sport.