W szatni Warty ciasno, więc zostanie dwudziestu dwóch

Damian Seweryn uzgodnił warunki gry z Wartą, ale klub szuka sponsora, który opłaci jego kontrakt. Kadra poznańskiego zespołu w rundzie wiosennej będzie liczyć 22 piłkarzy.
Na pierwszej w tym roku konferencji prasowej w budynku klubowym Warty dziennikarze otrzymali listę nazwisk 26 zawodników, którzy obecnie trenują z Wartą. - Nie jest to jednak ostateczna kadra drużyny na rundę wiosenną. W niej znajdzie się 22 graczy, w tym trzech juniorów, których tu nie wymieniono - opowiada trener Marek Czerniawski. - Ci juniorzy to boczny pomocnik Adrian Laskowski, środkowy pomocnik Mateusz Świergiel oraz napastnik Łukasz Rojewski - wymienia szkoleniowiec "Zielonych".

Klub szuka sponsora, który wyłoży pieniądze na kontrakt Damian Seweryna. Warta rozgląda się też za bramkarzem. - Jutro w meczu z Polonią znów będzie testowany Jakub Miszczuk. Jeśli się nie sprawdzi, będziemy szukać dalej - mówi Czerniawski.

Kilku zawodników pożegna się też z Wartą, albo definitywnie, albo na zasadzie wypożyczenia. - Szatnia jest za ciasna. To aż niesamowite, że w Warcie, która nie jest mocarzem finansowym, chce grać tylu zawodników - mówi dyrektor sportowy Zbigniew Śmiglak. - Ale na tylu piłkarzy nas nie stać. Dlatego wiosną w innych zespołach będą występować: Piotr Gułajski, Maksimilian Jankowski, Bartosz Wrzesiński, Michał Bała czy Sebastian Przybyszewski - wylicza Śmiglak.

Niewiadomą są wobec tego jeszcze dwa nazwiska warciarzy, którzy opuszczą Drogę Dębińską. - Zostanie z nami Maciej Smuniewski, który przyszedł ze Swarzędza. Będzie alternatywą na lewej obronie dla Przemysława Otuszewskiego. Nie wiem za to, jak się ułoży sprawa z Krzysztofem Sikorą, który trenuje z nami po ciężkim urazie. On i Krzysztof Strugarek muszą potwierdzić swoją przydatność dla zespołu - opowiada dyrektor sportowy Warty. Strugarek, który był obrońcą "Zielonych" do czerwca ubiegłego roku, jesień spędził w Polonii Bytom. Tam jednak nie grał, z czasem rozwiązał kontrakt. Teraz ma zaległości fizyczne i treningowe.

Trener Marek Czerniawski pochwalił Artura Marciniaka i Szymona Kaźmierowskiego, którzy również byli obecni na konferencji. - Jestem zadowolony z nowych zawodników. Podczas treningów widać u nich profesjonalne podejście, którego nauczyli się w klubach ekstraklasy.

Plan sparingów Warty:

30 stycznia (sobota, godz. 11) Polonia Warszawa w Grodzisku Wlkp.

3 lutego (środa, godz. 11) Jarota w Jarocinie

6 lutego (sobota) GKS Bełchatów Młoda Ekstraklasa oraz Nielba w Wągrowcu

10 lutego (środa) Górnik Łęczna w Wągrowcu

13 lutego (sobota) Chrobry w Głogowie

17 lutego (środa, godz. 12) Olimpia Grudziądz w Wągrowcu

20 lutego (sobota) Polonia Nowy Tomyśl w Grodzisku Wlkp.

26 lutego (piątek) Górnik Polkowice w Grodzisku Wlkp.