Jankowski zostaje, Seweryn przychodzi

Błażej Jankowski zostaje w Warcie Poznań, która wczoraj wzmocniła skład kolejnym zawodnikiem. Przynajmniej do końca sezonu u ?Zielonych? będzie grał Damian Seweryn.
To 31-letni pomocnik, który rozegrał 132 mecze w ekstraklasie, strzelił w nich siedem goli. Występował też w Szwajcarii i Grecji. Do tej międzynarodowej kariery wystartował jednak z Poznania, skąd pochodzi - jest wychowankiem "Trzynastki", potem grał też w Olimpii. Ostatnim klubem Seweryna był jesienią Piast Gliwice, ale zawodnik odszedł stamtąd i mógł trafić do nowego klubu za darmo. Wybrał Wartę, choć jeszcze niedawno wydawało się, że wyjedzie na Ukrainę. - Zdecydował, że będzie grał u nas. Na pewno do końca tego sezonu - mówi dyrektor sportowy Warty Zbigniew Śmiglak.

Seweryn nie zagrał w piątkowym sparingu z Jagiellonią Białystok, gdyż był przeziębiony. Dobrze w tym spotkaniu spisał się za to Błażej Jankowski, który w weekend podjął decyzję, że zostanie w Poznaniu i wypełni kontrakt z Wartą, choć wcześniej szukał pracy w Grecji. - W meczu z Jagiellonią pokazał, że potrafi trzymać całą obronę - przyznaje Śmiglak.

Do Warty przyjechał na testy napastnik z klubu niższej ligi. Ma 22 lata i 190 cm wzrostu. Powinien zagrać w środowym meczu z Czarnymi Żagań.