Hala AZS AWF - arena mistrzostw

Oddana do użytku we wrześniu 2007 r. hala AZS AWF przy ul. Droga Dębińska w Poznaniu, niedaleko obiektów Warty Poznań, ugości w weekend uczestników mistrzostw Europy. Będzie to pierwsza tej rangi impreza zorganizowana w tym miejscu - dotąd największe były finały siatkarskich Pucharów Polski.
Hala została przystosowana do wymogów hokeja halowego - położona została tu specjalna nawierzchnia, którą zażyczyła sobie reprezentacja Polski. To taraflex. Górna warstwa wykonana jest z czystego winylu. Środek został wzmocniony siatką z włókna szklanego, a warstwę spodnią stanowi pianka PCV. Nawierzchnia ma być szybka. - Nie taka, jak ta w hali w Dopiewie, gdzie graliśmy z Australią. Taka nawierzchnia nie działa na nasza korzyść - tłumaczył trener kadry Krzysztof Witczak. Halowe mistrzostwa świata, planowane w Poznaniu zimą 2011 r., odbędą się już jednak w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Reprezentacja Polski niedawno rozgrywała swoje mecze w salce przy ul. Chwiałkowskiego (pojedynek z USA) czy też w sali w Dopiewie.

Gorzej jest z boiskami do gry latem. Boiska ze sztuczną trawą do hokeja na trawie istnieją w Poznaniu przy ul. Promienistej i przy ul. Królowej Jadwigi. Jest także boisko Pocztowca przy ul. Przystań obok mostu św. Rocha. Są też place w Gnieźnie, Toruniu (oddany w 2007 r.) oraz w Siemianowicach. Planowana jest budowa boiska we Wrocławiu i Gąsawie. Ślimaczy się inwestycja w Środzie Wlkp.

Dla porównania - w ośmiokrotnie mniejszej od Polski Holandii jest ok. 600 boisk hokejowych ze sztuczną trawą. Tam hokej na trawie uprawia ok. 100 tys. osób. W Polsce mamy 2 tys. zawodników.