Transfery. Napastnik Nielby Wągrowiec wypożyczony do klubu z Włoch

Paweł Krauz, 18-letni napastnik Nielby Wągrowiec, został wypożyczony do Spezii Calcio, włoskiego drugoligowca. W zeszłym roku Spezia zajęła piątą pozycję w Serie B. To nie pierwsze przymiarki Krauza do włoskiej piłki.
O Pawle Krauzie pisaliśmy już na początku tego roku. Wtedy"Zlatan" (nazywany tak przez kolegów z uwagi na podobną do Zlatana Ibrahimovicia fryzurę - przyp. red.) był testowany przez włoską Atalantę Bergamo. Wcześniej odbył kilkudniowe testy m.in. w Napoli i Sassuolo, a także Legii Warszawa. Ostatecznie żaden z klubów nie był na tyle zdeterminowany, by wykupować go z Nielby Wągrowiec. Krauz został w trzecioligowej Nielbie i w zeszłym sezonie zdobył pięć bramek w szesnastu meczach.

Tego lata piłkarz znów wyleciał do Włoch, ale tym razem zostanie tam na dłużej niż na kilkudniowe testy. Nielba wypożyczyła go na rok do Spezii Calcio, piątej drużyny poprzedniego sezonu Serie B. Spezia do końca sezonu biła się o bezpośredni awans do włoskiej ekstraklasy, ale do miejsca premiowanego awansem zabrakło jej czterech punktów. W barażach nowych klub Krauza nie poradził sobie zbyt dobrze i odpadł już po pierwszym meczu.