Poznań City Center AZS wygrał mecz w Pabianicach. Było nerwowo

Po zwycięstwie w Pabianicach 69:62 koszykarki Poznań City Center AZS mają dwa zwycięstwa w bezpośrednich starciach z tym rywalem. To ważna informacja przed rundą play-off pierwszej ligi.
Runda zasadnicza pierwszej ligi kobiet zbliża się do końca i zespoły z czołówki tabeli walczą o jak najlepszy bilans meczów pomiędzy sobą. Dlatego mecz Poznań City Center AZS z Dekorex Pabianice był bardzo ważny dla obu ekip. Pabianiczanki po przegranej w pierwszej rundzie w Poznaniu i wzmocnieniu swojego obwodu rozgrywającą Aleksandrą Dziwińską liczyły na udany rewanż u siebie w domu.

Mecz zaczął się bardzo nerwowo, szczególnie dla poznanianek, które przegrywały na początku spotkania 0:6. Obie ekipy popełniały dużo niewymuszonych błędów, jednak wcześniej uspokoiły grę akademiczki, które przed końcem pierwszej kwarty wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Utrzymały je aż do połowy trzeciej kwarty, momentami wygrywając nawet 9 punktami. W 5. minucie trzeciej odsłony meczu pabianiczanki po celnym rzucie za trzy punkty Anny Krajewskiej wyszły na prowadzenie 41:40, ale już od tego momentu, do końca kwarty nie zdobyły żadnego kosza.

Dekorex od stanu 41:52 rozpoczął pogoń za poznaniankami, jednak akademiczki zachowały "zimną krew" i nie pozwoliły przejąć inicjatywy przeciwniczkom, ostatecznie wygrywając zawody 69:62.

Trener Poznań City Center AZS - Ryszard Barański był bardzo zadowolony ze swoich podopiecznych. Twierdzi, że pomimo nerwowego meczu jego zawodniczkom udało się w końcówce zagrać bardzo dojrzale i nie dać się sprowokować do błędów agresywną obroną Dekorexu. Cieszył się, że dziewczyny zagrały bardzo zespołowo - 4 zawodniczki zdobyły ponad 10 punktów, i mocno w obronie, tracąc tylko 62 punkty.

Poznań City Center AZS w dwumeczu z Dekorex Pabianice ma dwa zwycięstwa i to jest bardzo ważna informacja przed zbliżającą się rundą play-off.

Dekorex Pabianice - Poznań City Center AZS 62:69

Kwarty: 16:18, 9:14, 16:20, 21:17)

Punkty dla Poznań City Center AZS zdobywały: Żaneta Durak 21, Kinga Woźniak 16, Magdalena Idziorek 14, Barbara Skowronek 14, Magdalena Koperwas 3, Karolina Budeń 1

Najwięcej punktów dal Dekorex Pabianice zdobyły: Dorota Sobczyk 19, Leona Jankowska 12

Kolejny - ostatni mecz rundy zasadniczej Poznań City Center AZS zagra w Poznaniu w niedzielę 19 stycznia o godz. 18. Przeciwnikiem będzie ŁKS SMS Łódź.