Zmarł wielki piłkarz Eusebio. W czasie Euro 2012 leżał w poznańskim szpitalu

Portugalski piłkarz Eusebio, gwiazda światowej piłki z lat 60., zmarł w Lizbonie - poinformowała Benfica Lizbona. Wielkopolscy kibice zapamiętali jego wizytę w Opalenicy, gdzie stacjonowała reprezentacja Portugalii w czasie Euro 2012. Eusebio trafił w jej trakcie do poznańskiego szpitala.
Legendarny Eusebio zmarł w nocy z soboty na niedzielę w Lizbonie - poinformowała agencja Lusa, powołując się na były klub słynnego przed laty piłkarza, stołeczną Benficę. Przyczyną zgonu 71-letniego Portugalczyka było zatrzymanie akcji serca.

O śmierci wybitnego sportowca, odznaczonego najwyższymi portugalskimi orderami za zasługi dla kraju, poinformował w niedzielę rano klub, w którym występował przez 15 lat - Benfica Lizbona.

Już w czerwcu 2012 r. podczas wizyty w Opalenicy na zgrupowaniu reprezentacji Portugalii Eusebio nie czuł się najlepiej. Trafił wtedy do szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, dokąd przewieziono go śmigłowcem. Badania wykazały zmiany w sercu, ale nie zagrażały one wtedy życiu Perły z Mozambiku.