Sport.pl

Wiceprezydent Poznania: Superpuchar to także dobry pomysł

- Nam zależy na tym, aby mecze wysokiej rangi odbywały się na poznańskim stadionie. To nie musi być finał Ligi Europejskiej, mecz o Superpuchar to także dobry wybór, gdyż spełnia to kryterium - mówi wiceprezydent Poznania Dariusz Jaworski.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Prezes PZPN Grzegorz Lato wysłał w piątek list do prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego, w którym odmówił miastu szans na organizację meczu Polski z Irlandią. Poznań chciał zorganizować takie spotkanie na fali entuzjazmu po Euro 2012 i wizycie irlandzkich kibiców. W tym entuzjazmie zapomniał jednak o tym, że mecz Polski z Irlandią jest już umówiony na luty, w Dublinie.

Grzegorz Lato zaproponował wsparcie starań Poznania o finał Ligi Europejskiej, ale i o te rozgrywki będzie trudno. Poznański stadion spełnia kryteria formalne dotyczące np. wielkości (jest za mały na Ligę Mistrzów, ale nie na finał Ligi Europejskiej), ale szans na rywalizację z innymi podobnymi obiektami - nawet warszawskim Stadionem Narodowym - nie ma wielkich. Stąd nasza poniedziałkowa propozycja, aby ubiegał się raczej o Superpuchar, który organizowany będzie od przyszłego roku nawet na tak małych obiektach jak 20-tysięczniki w Pradze czy Tbilisi.

- Superpuchar to także rozgrywki z najwyższej półki, a o takie mecze nam chodzi. Podchodzimy do sprawy maksymalistycznie i chcemy, aby na stadionie w Poznaniu odbywały się mecze o najwyższą stawkę. Superpuchar to kryterium spełnia, dlatego jesteśmy za. Jeżeli Poznań otrzymałby prawo organizacji Superpucharu zamiast finału Ligi Europejskiej, nie mamy nic przeciwko - mówi wiceprezydent Poznania Dariusz Jaworski. - Wadą tego meczu jest fakt, że odbywa się on w wakacje [najczęściej w sierpniu - przyp. red.], podczas gdy finał Ligi Europejskiej - jeszcze w maju, ale każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Zestaw rywali w Superpucharze może być np. atrakcyjniejszy niż w finale Ligi Europejskiej - dodaje.

Więcej o:
Komentarze (1)
Wiceprezydent Poznania: Superpuchar to także dobry pomysł
Zaloguj się
  • 2otija2

    Oceniono 4 razy 4

    Jak juz rzadko kiedy stadion jest pełny niech przebudują ta mała trybunę (iv?) Z wyjeżdżająca murawa i niech ma on z 58k miejsc, bo tak okaże sie za chwilę że na wszystko, poza Lechem, stadion sie nie nadaje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX