Sport.pl

Finał Ligi Europejskiej dla Poznania, bo mecz z Irlandią odpada

Grzegorz Lato, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, napisał do prezydenta Ryszarda Grobelnego: ?Gratuluję Euro 2012 i obiecuje postarać się [dla was] o mecze Ligi Europejskiej.?
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Na fali entuzjazmu po Euro 2012 gospodarze Poznania zadeklarowali, że chętnie urządziliby w Poznaniu mecz towarzyski pomiędzy reprezentacjami Irlandii i Polski. Kibice Irlandii przyjechali bowiem tłumnie do Poznania, stworzyli tu wspaniałą atmosferę, a ich wizyta do dziś pozostaje w pamięci poznaniaków.

Miasto Poznań wystąpiło o organizację takiego spotkania, a Grzegorz Lato, prezes PZPN, odpowiedział listem do prezydenta miasta Ryszarda Grobelnego. Napisał, że taki mecz w Poznaniu w najbliższym czasie odbyć się nie może. Polacy z Irlandią zagrają bowiem na pewno 6 lutego, ale na Aviva Stadium w Dublinie. Organizowanie drugiego spotkania w Polsce nie miałoby sensu. Lato zapewnia jednak, że inicjatywę Poznania docenia: "Pomimo ograniczonej liczby terminów dostępnych dla reprezentacji Polski, dołożymy wszelkich starań, aby takie spotkanie się [w przyszłości] odbyło" - pisze Lato.

Co ważne jednak, Grzegorz Lato zadeklarował, że w imieniu Poznania poczyni starania o zorganizowanie w Poznaniu finału Ligi Europejskiej. Przypomnijmy, że Poznań ubiegał się już o taki finał. Miał się on odbyć w 2011 roku. Przegrał jednak wtedy z ... Dublinem, który zorganizował finał z udziałem FC Porto i Sportingu Braga.

Więcej o:
Komentarze (17)
Finał Ligi Europejskiej dla Poznania, bo mecz z Irlandią odpada
Zaloguj się
 • hh7

  Oceniono 22 razy 20

  Lato kupił Bydgoszcz teraz czas na Poznań.Mam nadzieję że nie dadzą się nabrać.

 • lw73

  Oceniono 16 razy 16

  Nikt ci tyle nie da ile ja ci mogę obiecać

 • bromborek83

  Oceniono 14 razy 14

  idzie jesień, idą wybory, trzeba przekonać teren wielkopolski do siebie... poza tym napisali "postaram się o mecze LE dla was" - co to znaczy? o to już starał się Lech i poległ... byłoby co najmniej 6 ...

 • rozbojnick

  Oceniono 13 razy 13

  Poza tym, przekonam Ronaldo żeby grał w Lechu, bo Madrycie mu źle.

 • mer-llink

  Oceniono 15 razy 11

  Poznaniacy, nie wierzcie Panu LAto Grzegorzowi, PZPN Prezesowi!

  Okłamuje Was niecnie.

  Nie moze nic załatwić w UEFA, aby finał był w Poznaniu.

  Po pierwsze : po ostatnich EURO2012 jest w UEFA niemal niewidziany, jest raktowany jak powietrze: jak sie przemyka, to wszyscy patrza w druga strone.

  Po drugie - i tu kant jest grubszy - stadion w Poznaniu jest według przepisó UEFA za mały na finał Ligi Europejskiej!!! Takie stadiony moga co najwyze dostac finał rozgrywek juniorów młodszych.
  Pan LAto Grzegorz obiecuje wiec gruszki na iwerzbie wiedąc, ze sa to gruszki na wierzbie.

  Poznaniacy, nie dajcie sie okłamywac LAcie Grzegorzowi!

 • mat879

  Oceniono 11 razy 11

  Lacie to już całkiem odbija - tutaj nie chodzi o żadne organizacje meczów - chodzi o profesjonalnych ludzi w piłce nożnej! Więc leśne dziadki - pora na emeryturę, a za Was niech przyjdą ludzie z pasją, a już najlepiej aby pracowali za darmo, bo piłka ma być dla kibiców, a obecnie jest dla działaczy, a właściwie ich kieszeni...

 • jotwupe

  Oceniono 11 razy 11

  kiełbasa wyborcza jak ta lala. a tak poważnie, to czy ten stadion spełnia wymagania UEFA dot. takich imprez?

 • cin1977

  Oceniono 10 razy 10

  Głosiki na wybory zbieramy, Grzesiu?

 • slawek_easy

  Oceniono 10 razy 10

  Wyczyścili nieprzychylne posty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX