Finał Ligi Europejskiej dla Poznania, bo mecz z Irlandią odpada

Grzegorz Lato, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, napisał do prezydenta Ryszarda Grobelnego: ?Gratuluję Euro 2012 i obiecuje postarać się [dla was] o mecze Ligi Europejskiej.?
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Na fali entuzjazmu po Euro 2012 gospodarze Poznania zadeklarowali, że chętnie urządziliby w Poznaniu mecz towarzyski pomiędzy reprezentacjami Irlandii i Polski. Kibice Irlandii przyjechali bowiem tłumnie do Poznania, stworzyli tu wspaniałą atmosferę, a ich wizyta do dziś pozostaje w pamięci poznaniaków.

Miasto Poznań wystąpiło o organizację takiego spotkania, a Grzegorz Lato, prezes PZPN, odpowiedział listem do prezydenta miasta Ryszarda Grobelnego. Napisał, że taki mecz w Poznaniu w najbliższym czasie odbyć się nie może. Polacy z Irlandią zagrają bowiem na pewno 6 lutego, ale na Aviva Stadium w Dublinie. Organizowanie drugiego spotkania w Polsce nie miałoby sensu. Lato zapewnia jednak, że inicjatywę Poznania docenia: "Pomimo ograniczonej liczby terminów dostępnych dla reprezentacji Polski, dołożymy wszelkich starań, aby takie spotkanie się [w przyszłości] odbyło" - pisze Lato.

Co ważne jednak, Grzegorz Lato zadeklarował, że w imieniu Poznania poczyni starania o zorganizowanie w Poznaniu finału Ligi Europejskiej. Przypomnijmy, że Poznań ubiegał się już o taki finał. Miał się on odbyć w 2011 roku. Przegrał jednak wtedy z ... Dublinem, który zorganizował finał z udziałem FC Porto i Sportingu Braga.