Wielki dzień dla Lubonia! Luboński KS - Wisła Kraków 0:5 [KONIEC]

Trzecioligowy Luboński KS gra dziś w Pucharze Polski z Wisłą Kraków. Niezwykły dzien, niezwykły mecz. Czy Dawid może zaszkodzić Goliatowi?
Skład Lubońskiego: Maćkowski - Nowaczyk Ż, Manelski, Skrzycki (70. Wyrwa), Jeżewski (74. Izydorczyk), Kubiak, Imbiorowicz, Pytlak, Piotrowski, Smuniewski, Radomski (86. Mikołajczyk)

Skład Wisły Kraków: Pareiko - Jaliens, Bunoza, Chavez Ż (62. Sobolewski), Głowacki Ż, Garguła, Melikson, Sikorski (56. Quioto), Wilk, Genkow, Iliev (72. Boguski)

Koniec meczu: Widzowie nagradzają Luboński KS brawami, choć przegrał on 0:5. Utrzymać bezbramkowy remis z Wisłą tak długo to wielki sukces - słyszę komentarze

90 minuta: Końcówka bezdyskusyjnie dla Wisły. Boguski wychodzi do piłki, widownia protestuje, że spalony, ale sędzia jest innego zdania. 0:5

89 minuta: Jeszcze wyżej. Genkow na 0:4

86 minuta: Garguła dobija z bliska strzał i 0:3

84 minuta: Bramkowa akcja Wisły. Melikson zagrał do Genkowa i ten w dobrej sytuacji uderzył źle

83 minuta: Boguski w polu karnym, ale uciekła mu piłka

79 minuta: Ależ okazja! Ależ wiwaty! Wyrwa uderzył z rzutu wolnego z 30 metrów, Pareiko sparował piłkę na słupek, a doskakujący do dobitki Imbiorowicz został zablokowany. Luboński o włos od gola!

77 minuta: Imbiorowicz z Lubonia w ostatniej chwili blokuje pod bramką Gargułę

76 minuta: Nowaczyk z Lubońskiego strzela z dystansu, ale uderza nad bramką

74 minuta: Zmiana w Lubońskim. Izydorczyk za Jeżewskiego

Wisła dominuje już bezdyskusyjnie, ale teraz jakby atakuje z mniejszym animuszem

72 minuta: Zmiana w Wiśle - Boguski za Ilieva

72 minuta: Kolejna akcja Wisły. Quioto z bliska, ale i z ostrego kąta uderza tak, że piłka wychodzi na aut

70 minuta: Zmiana w Lubońskim. Za Skrzyckiego wchodzi Wyrwa

70 minuta: Ataki Wisły przeszywają Lubońskiego jak nóż. Teraz Genkow w sytuacji sam na sam strzelił wprost w bramkarza Maćkowskiego - chciał mu chyba posłąć piłkę między nogami

68 minuta: Dobra akcja Piotrowskiego i do piłki posłanej wzdłuż linii nie doszedł Kubiak! Aj, jak niewiele brakowało!!! Wciąż 0:2.

67 minuta: GOOOOOOOL DLA WISŁY! Genkow przejmuje piłkę przed polem karnym, strzela w długi róg i mamy 0:2!

66 minuta: Po rogu dla Wisły Bunoza kieruje piłkę nad poprzeczką

65 minuta: Wisła panuje teraz niepodzielnie. Silne uderzenie z dystansu i bramkarz ładnie, choć z trudem broni

63 minuta: Niebywała okazja zmarnowana przez Wisłę!! Po dośrodkowaniu Meliksona sam przed bramką był Genkow. Spudłował z dwóch metrów!! Uderzył nad poprzeczką

Stadionik zamarł. Zapadła cisza.

62 minuta: Zmiana w Wiśle - Sobolewski za Chaveza

61 minuta: GOOOOOOOLLL DLA WISŁY! Dośrodkowanie Jaliensa i Genkow głową skierował piłkę do siatki ku zaskoczeniu bramkarza

60 minuta: Znów dobra akcja aktywnego Quioto - nowego nabytku Wisły. Zatrzymał go w ostatniej chwili wślizgiem Pytalk z Lubońskiego

56 minuta: Zmiana w Wiśle - za Sikorskiego wszedł Romell Quioto

Honduranin od razu oddał bardzo groźny strzał z dystansu - bramkarz Lubońskiego cudem wybił na rzut rożny

55 minuta: Piotrowski z Lubońskiego w ostatniej chwili zatrzymał wślizgiem szarżującego Genkowa. Było groźnie. Wiślacy przegrywają jednak zdumiewająco dużo pojedynków z gospodarzami.

53 minuta: Akcja Smuniewskiego z Lubonia, który ograł Jaliensa i wrzucił piłkę przed pole karne Wisły. Tam nie doszedł do niej Kubiak. Ależ okazja dla trzecioligowca!

52 minuta: Kubiak uderza, ale nie trafia w bramkę Wisły

52 minuta: Dobra akcja ofensywna Lubońskiego przerwana jednak faulem... ofenswynym

48 minuta: Garguła strzela, ale daleko od bramki

46 minuta: Znów mocno pada w Luboniu

46 minuta: Dowiedzieliśmy się, że konferencja po meczu odbędzie się w pobliskiej knajpce U Dzkieleta, która jest miejscem tradycyjnych zlotów harleyowców

46 minuta: Zaczynamy drugą połowę. Kibice w przerwie, w kolejkach po kiełbaskę snuli marzenia o dogrywce, karnych i wspaniałych chwilach dla Lubonia

Koniec pierwszej połowy Na koniec jeszcze Imbiorowicz po profesorsku ograł napastników Wisły. Ciekawa sytuacja, bo mamy 0:0 i trzecioligowiec z Lubonia naprawdę nie ma się czego wstydzić. Już teraz zasłużył sobie na wiwaty publiczności, a obserwować tę radość i wielkie szczęście na twarzach kibiców z małego Lubonia po każdym udanym zagraniu ich pupili, to także ... szczęście dla robiącego tę relację (

45 minuta: Wisła zaczyna grać szybciej, a Luboński często fauluje. Faule nie przerywają jednak gry, bo sędzia stosuje przywilej korzyści. Nadal 0:0

43 minuta: Chavez wyciął Kubiaka i dostaje za to żółta kartkę :

42 minuta: Dobra, indywidualna akcja skrzydłem w wykonaniu Skrzyckiego, ale nie zdołał przedrzeć się pod pole karne Wisły

41 minuta: Dwie piłki na boisku, ale przerwy nie ma

40 minuta: Melikson dostał piłkę do strzału na skraju pola karnego, ale uderza nad poprzeczką

- Już za cztery lata Luboński będzie mistrzem świata! - ryczy zachrypły wokal jednego z autochtonów

39 minuta: Starcie Nowaczyka z Lubońskiego i Bunozy z Wisły. Nowaczyk ma już kartkę, a Bośniak pokazuje, że gospodarz wszedł mu niebezpiecznie nakładką. Rozmowa wychowawcza sędziego z obydwoma

37 minuta: Łukasz Kubiak w polu karnym Wisły, ale tyłem. Odegrał, ale byli wokół tylko krakowianie. Nie do uwierzenia, ale wciąż jest 0:0!

34 minuta: Melikson i Genkow pod bramką Lubońskiego kilkakrotnie strzelają, ale piłka jest blokowana. Każdemu strzałowi towarzyszy głośne i przerażliwe: "Nieeee!" z trybun

29 minuta: Znów ucierpiał Melikson. Tym razem poturbował go Mateusz Nowaczyk. Żółta kartka dla gracza z Lubonia:

GOOOOL!!! Nie!!! Piłka w siatce po rzucie wolnym, ale sędzia pokazuje, że był spalony!!! Wisła jednak nie prowadzi!

28 minuta: Chavez w ostatniej chwili przecina podanie idące w pole karne od Skrzyckiego

27 minuta: Ładna akcja Cezarego Wilka z Maorem Meliksonem, ale zabrakło ostatniego podania. Była to już jednak akcja wiślaków z innego świata niż ten, na III lidze

25 minuta: Leży sfaulowany Maor Melikson, którego bardzo mocno wycięli gospodarze. Długo zbiera się z boiska. Faulował go Jonasz Jeżewski, ale kartki nie ma

23 minuta: Maciej Manelski z Lubonia strzela, ale nad poprzeczką. Wciąż Luboński gra dzielnie i nie ustępuje pola wielokrotnym mistrzom kraju. Jak długo? Czy do końca?

23 minuta: Rzut wolny dla Lubońskiego z 24 metrów i żółta kartka: dla Arkadiusza Głowackiego. Po rzucie wolnym piłka wpada w mur

22 minuta: Znów wyjście z kontrą. Biegowi Jonasza Jeżewskiego towarzyszy wielka wrzawa. Wiślacy zatrzymują go jednak, ale akcje z pierwszej piłki gospodarzy znamionują zupełny brak strachu!

21 minuta: Pojedynek atletyczny Dawida Skrzyckiego, zwanego "Skrzynią" z Lubońskiego z silny Chavezem z Wisłu. Honduranin lepszy, ale ileż radości i szczęścia przynosi taki mecz i takie akcje tutejszym mieszkańcom.

17 minuta: Po rzucie wolnym Jonasza Jeżewskiego wiślacy wybijają piłkę. Interweniuje Arkadiusz Głowacki

17 minuta: Ależ brawa dla Lubońskiego po ambitnym rajdzie Patryka Piotrowskiego prawym skrzydłem. Nikt nie doszedł do jego podania, ale teraz Luboń ma rzut wolny sprzed pola karnego

15 minuta: Wisła miała już dwie wizyty w okolicach pola karnego gospodarzy, ale nie oddała strzału.

11 minuta: Wyszło słońce w Luboniu. Schną parasole, kurtki, laptopy. Niebo coraz bardziej błękitne, a Łukasz Garguła bije rzut wolny. Nokautuje piłką jednego z gospodarzy, Łukasza Kubiaka, trafionego w brzuch. Albo i gorzej...

10 minuta: Daniel Sikorski ostro fauluje Dariusza Imbiorowicza. Mogła być kartka, jest tylko rzut wolny.

9 minuta: Mnóstwo ludzi ogląda mecz zza płotu. Jest tam nasyp, z którego mogą to robić.

Luboński aktywny, ale nie jest w stanie znów przedostać się pod bramkę Wisły Kraków. Ta spokojna, czeka cierpliwie. Wie, że czas pracuje na jej korzyść..

4 minuta: Luboński wie, że co ugra na początku, to jego. Atakuje z pasją, ale... piłka na ulicy, za płotem

A lubonianie próbują zakładać nawet "siatkę" samemu Łukaszowi Gargule.

- Z Gieksą tez tak było. Wydawało się, że to sen - mówią kibice.

2 minuta: Szaleństwo na trybunach, właściwie trybunikach, gdyż rajdem poszedł Łukasz Kubiak i minął kilku graczy Wisły. Strzał Patryka Piotrowskiego - tuż nad spojeniem. Wow!

1 minuta: Graczy Wisły przedstawiać nie trzeba, natomiast w barwach Lubońskiego występuje kilku piłkarzy, którzy niegdyś grali w Lechu Poznań np. Dariusz Imbiorowicz. Trenerem III-ligowej drużyny jest Marcin Drajer, który grał w latach 90. w Lechu nawet w europejskich pucharach.1 minuta: Zaczęli. Kibice wołają: - Tylko zwycięstwo!

Spiker zawodów (znany z meczów Lecha głos Grzegorza Surdyka) apeluje o to, aby wszyscy kibice usiedli na krzesełkach. - Tym razem stać nie wolno - mówi. W III lidze to standard.

Luboński KS awansował do tej j fazy Pucharu Polski po wyeliminowaniu GKS Katowice . To największa przygoda piłkarska w dziejach tego miasta, które jest satelitą Poznania i leży tuż za jego granicacmi.

Biletów na mecz z Wisłą Kraków nie ma , a przybyli tu kibice mówią: - Nie do uwierzenia! To się naprawdę dzieje!

Nie zraża ich fatalna pogoda. Nad Luboniem szaro-ołowiane chmury. Deszcz nie leje, ale siąpi. A ponieważ mały stadionik III-ligowy nie ma dachu, kto zapomniał dziś parasola, ten... no ciężko będzie miał.

- Cracovia! Cracovia! - od takiego hasła rozpoczęli swój doping młodzi kibice Lubońskiego.

Zespół Wisły Kraków został jednak powitany podczas rozgrzewki bardzo ciepło, brawami. Lubonianie doceniają klasę i osiągnięcia rywala, którego goszczą.

Teraz pada już naprawdę mocno. Nic niestety nie chroni laptopa. Mam nadzieję, że wytrzyma...